Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje: Indie, Nepal, Bhutan, Chiny i Tybet

A A A

Trekkingi w Indiach

Ustalone Daty Trekkingów w międzynarodowych grupach  2019

 
Czytaj więcej...

Dodi Tal na szczyt Darwa Treking

(09 dni & 08 nocy)

Obszar: Himalaje Garhwal
Czas trwania: 9 dni
Wysokość: 4150 m npm
Stopień trudności: umiarkowany do trudnego
Sezon: od marca do listopada


WPROWADZENIE

Dodital, w dosłownym znaczeniu 'Jezioro Dodi', jest położone na wysokości 3024 metrów na północy Uttarkashi. Jego krystalicznie czyste wody są otoczone gęstymi lasami dębów, cedrów himalajskich, sosen i różaneczników. Jezioro jest pełne ryb, w tym rzadkich gatunków, takich jak złoty pstrąg himalajski. Pobliskie lasy są także pełne różnych gatunków fauny i flory. Wszystko to daje obraz idyllicznego miejsca do odpoczynku i rekreacji, np. wędkarstwa, pływania na łodziach czy obserwowania ptaków. Wędrówka z Dodital do Hanuma Chatti przez wierzchołek Darwa trwa dwa dni. Szlak obejmuje górne partie Himalajów Garhwal w Yamunotri, miejsce gdzie święta rzeka Yamuna ma swój początek. Wysoko w górach leży jezioro Dodital – tajemnicze, urzekające i po prostu piękne. Spokojne, ciche okolice, szemrzące strumienie, krystalicznie czysta woda oraz gęste górskie lasy stanowią doskonałe ustronie. Wędrówka z Dodital do Yamunotri prowadzi Państwa przez wysoko położone obszary traw i dziewiczych lasów. Krajobraz po drodze jest naprawdę zdumiewający!


Program

 
Dzień 01: Delhi – Rishikesh (224 km, 6-7 godz. jazdy)
Rankiem, o godz. 06:55, przejazd klimatyzowanym pociągiem do Haridwar. Dotarcie do celu o godz. 11:25. Na miejscu spotkanie z naszym reprezentantem, przejazd do Rishikesh i zameldowanie w hotelu. Wieczór wolny na samodzielne zwiedzanie okolicy. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 02: Rishikesh – Sangamchatti
Rano po śnadaniu – przejazd do Sangamchatti przez Uttarkashi. Po drodze mijać Państwo będziecie malownicze góry Garhwal wdłuż świętej rzeki Ganges. Nocleg w pensjonacie lub namiocie.
 
Dzień 03: Sangamchatti – Agoda (2250 m) – Manjhi (16 km/6-7 godz.)
Rankiem po śniadaniu – wędrówka do Manjhi przez wioskę Agoda. Po przybyciu na miejsce – rozbicie obozu na nocleg. Kolacja i sen w namiotach.
Dzień 04: Manjhi – Dodital (3307 m) (6 km/3-4 godz.)
Szlak biegnie zygzakiem poprzez piękne krajobrazy bujnych lasów i stromych klifów aż do tajemniczego Dodital. Kolacja i nocleg w namiotach.
 
Dzień 05: Dodital (3307 m)
Dzień wolny na podziwianie pięknego i kojącego jeziora oraz otaczających lasów. Malownicza uroda Dodital może nakłonić każdego miłośnika natury do obozowania tu przez długi czas. Wszystkie elementy krajobrazu – jezioro, sosnowe lasy dookoła, szczyt Darwa Bugyal wznoszący się po jednej stronie oraz dolina po drugiej – są łagodne i urzekające zarazem. Parikrama ,czyli ścieżka dookoła jeziora, wynosi 1.5 km. Wody jeziora napływają tu z kilku strumieni z Darwa Bugyal. Kolacja i nocleg w obozowisku.
 
Dzień  06: Dodital – Darwa Top (5 kms/ 3 hrs)
Wczesnym rankiem wyruszamy na 5-kilometrowy szlak na wierzchołek Darwa zabierając śniadanie ze sobą. Droga potrwa około 3-4 godziny i wiedzie cały czas pod górę wzdluż dopływu jeziora Dodital do gęstego lasu brzozowego i wysoko położonych łąk, aż na wysokość 4150 m. Darwa to idealne środowisko dla himalajskich dzikich kwiatów, jak również wspaniały punkt widokowy. Można stąd podziwiać pasma gór Bandarpunch i Swargarohini i nasycić wzrok zapierającymi widokami. Zejście do obozu na gorący obiad. Alternatywą na ten dzień jest spacer dookoła jeziora, obserwowanie ptaków lub czystych wód Dodital i pojawiających się czasem pstrągów, a także popijanie herbaty i słuchanie lokalnych legend. Po zwiedzeniu wierzchołka Darwa – powrót do Dodital na kolację i nocleg.
 
Dzień 07: Dodital – Agoda (2250 m) (17 km/4-5 godz.)
Po śniadaniu zejdziemy do Agoda 17-kilometrowym szlakiem. Nocleg w Agoda.
After breakfast we will trek down till Agoda. It is a 17 Kms Trek, Overnight in camps at Agoda.
 
Dzień 08: Agoda – Rishikesh (4 km wędrówki + 140 km jazdy)
Rankiem po śniadaniu zejście do Sangamchatti 4-kilometrowym szlakiem, natomiast z Sangmchatti - przejazd do Rishikesh (140 km). Po przyjeĄdzie zameldowanie w hotelu. Wieczór wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 09: Rishikesh – Haridwar – Delhi
Wcześnie rano – transfer na stację kolejową w Haridwar, aby złapać pociąg do Delhi i po południu dotrzeć na miejsce.
Koniec wycieczki i usług.Koszt wycieczki
 
635 USD + 4,9 % podatku  od osoby
 
Koszt obejmuje:
• Pociąg: klimatyzowany pociąg z Delhi do Haridwar i z powrotem
• Zakwaterowanie: pokoje ze śniadaniem w hotel w Rishikesh oraz w pensjonacie w Sangamchatti. Podczas wędrówki zakwaterowanie w namiotach dwuosobowych lub pojedynczych. Nasz ekwipunek to 4-sezonowe namioty typu igloo (Keltay) z dużą ilością miejsca na bagaż osobisty. Dla Państwa wygody będziemy także rozbijać namiot jadalny i namiot-łazienkę.
• Posiłki: W Delhi i Sangamchatti będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to świeżo przygotowywane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
• Usługi lokalnego profesjonalnego i doświadczonego przewodnika (anglojęzycznego).
• Usługi bagażowych i przewoĄnika: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 15 kg).
• Transport: samochody Toyota Innova/Toyota Qualis/Tevera z Haridwar do Sangamchatti i z powrotem do Haridwar.
• Usługi personelu kuchennego towarzyszącego grupie
• Opłata za wejście do parku.
 
Koszt nie obejmuje
• Opłaty za przelot
• Zakwaterowania w Delhi
• Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
• Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
• Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
• Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
• Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
• Ubezpieczenia NWW
 
Terminy rozpoczęcia wypraw:
18 marzec
22 kwiecień
13 maj
3 czerwiec
19 sierpień
9 wrzesień
7 pazdziernik
11 listopad

Czytaj więcej...

Trekking do Lodowca Milam i Szczytu Nanda Devi Wsch 

 
(18 dni & 17 nocy)


Obszar: Kumaon, Himalaje
Informacje:
Wysokość n.p.m.: 4150 m npm
Stopień trudności: umiarkowany - trudny
Sezon: kwiecień - czerwiec i wrzesień - pazdziernik

WPROWADZENIE


Region Kumaon w Himalajach to prawdziwy skarbiec naturalnego piękna. Z dala od szturmu świata zewnętrznego, ten fragment himalajskiej przyrody pozostaje nieskażony, co czyni go wspaniałym ustroniem dla miłośników natury. Wędrówka ku lodowcowi Milam jest jedną z najlepszych wędrówek, jakie można odbyć w tym regionie. Wiedzie ona przez najdalsze obszary o zapierających dech widokach. Po przybyciu do lodowca, podróżnik może zachwycać się majestatem szczytu Trishul (7070 m), górującym majestatycznie nad całą okolicą.

 


 

 

PROGRAM

Dzień 01: Delhi
przylot do Delhi. transfer z lotniska i noc w hotelu w Delhi.
 
Dzień 02: Delhi - Nainital
Rankiem po śniadaniu przejazd do Nainital i zameldowanie w tamtejszym hotelu. Wieczór wolny na przechadzkę Promenadą i do jeziora Naini.
 
Dzień 03: Nainital - Munsyari (2290 m/325 km drogą)
Rankiem po śniadaniu 9-10-godzinny przejazd do miłej wioski Munsyari. Znajduje się ona o 135 km na północ od Pithoragarh, na brzegu rzeki Gori Ganga. To również początek szlaku do lodowca Milam i doskonałe miejsce do podziwiania szczytów Panchachuli.
Po drodze, zaraz po opuszczeniu Kausani, będzie można przyjrzeć się górom Trishul, inaczej zwanej Trójzębem boga Śiwy, oraz Nanda Devi. Jadąc dalej w kierunku wzgórz Kumaon będziemy pokonywać rozmaite wysokości geograficzne, od 500 aż do 2700 m n. p. m. o równie rozmaitych faunie i florze.
Mijając dwie granie wjeżdżamy na wysokość 2700 m do przełęczy Kala Muni i docieramy do Munsyari na nocleg w hotelu.
Ciche górskie miasteczko ujrzało pierwszych zagranicznych wędrowców w roku 1994, kiedy zostały wycofane ograniczenia podróży. Pięć doskonale widocznych szczytów Panchachuli góruje nad miasteczkiem. Hotele oraz kwatery turystyczne mają pokoje z widokiem na okolicę.
 
Dzień 04: Munsyari - Lilam (1850 m) (14 km/ 5-6 godz.)
To pierwszy dzień wędrówki pieszej do Lilam przez Darkot. Z Darkot kierujemy się zboczem do Gori Ganga i dalej aż do rzeki w Jimighat. Stąd udamy się w górę do Lilam. Po przybyciu na miejsce rozbicie obozu i nocleg.
 
Day 05: Lilam - Bugdiar (2500 m) (12 km/5-6 godz.)
Wyruszamy o świcie. Po drodze przejdziemy przez gęsty las drzew Utee i innych. Wędrując dalej pod górę dotrzemy do Bugdiar. Na łąkach w pobliżu wioski będzie można spotkać pasterzy przy trzodach owiec i kóz dość popularny widok w tej okolicy. U celu, czas na rozbicie obozu, kolację i nocleg.
 
Dzień 06: Bugdiar - Martoli (3430 m) (14 km/5-6 godz.)
Kontynuujemy wędrówkę wzdłuż Gori Ganga przecinając szereg wąwozów i łąk. Ten piękny szlak prowadzi do Railkot i dalej do wioski Martoli usytuowanej na skraju doliny Lwan Gad. Po przybyciu  nocleg w namiotach.
 
Dzień 07: Martoli - Milam (3450 m) (11 km/5-6 godz.)
Schodzimy w dół do mostu nad Lwan Gad i podążając dalej przekraczamy kolejny most nad rzeką Gori Ganga. Szlak wiedzie wzdłuż lewego brzegu rzeki. Po krótkiej wspinaczce docieramy do wioski Burphu (3350 m) leżącej u wejścia do doliny, skąd rozciąga się imponujący widok na kilka szczytów. Podążając dalej docieramy do wioski Milam na nocleg pod namiotami.
 
Dzień 08: Milam - Milam Glacier - Milam (6 km/ 3-4 godz.)
Po śniadaniu wędrówka do lodowca Milam. Zwiedzając lodowiec można podziwiać okazałe szczyty Rishi Parvat (6692 m), Hardeol (7151 m) oraz Trishuli I (7074 m). Następnie udajemy się z powrotem do Milam na kolację i nocleg.
 
Dzień 09: Milam
Jednodniowy wypoczynek/zwiedzanie. Kolacja i nocleg w namiotach.
 
Dzień 10: Milam - Lwani (13 km/5-6 godz.)
Po śniadaniu wędrówka do Lwani. Po przybyciu rozbicie obozu i nocleg.
 
Dzień 11: Lwani - Nanda Devi Wschodni baza (4150 m) (13 km/5-6 godz.)
Rankiem wyruszymy do bazy Nanda Devi Wschodniego. Ten ekscytujący szlak wiedzie przez szereg moren i słynnych łąk Sartol Kharak (3650 m) i Naspanpatti (3850 m). Po przybyciu na miejsce rozbicie obozu na kolację i nocleg.
 
Dzień 12: Nanda Devi Wschodni, baza Nanda Devi Wschodni (3 km na jednej stronie/3-4 godz.)
Czas spędzimy na wędrówce do Nanda Devi Wschodniego i jego zwiedzaniu, po czym wrócimy do obozu na kolację i nocleg.
 
Dzień 13: Nanda Devi Wschodni - baza Martoli (3430 m) (14 km/5-6 godz.)
Po wczesnym śniadaniu wędrówka do Martoli. Kolacja i nocleg w namiotach.
 
Dzień 14: Martoli - Bugdiar (2500 m) (13 km/4-5 godz.)
Rankiem po śniadaniu wędrówka do Bugdiar przez Railkot. Kolacja i nocleg pod namiotami.
 
Dzień 15: Bugdiar - Lilam (12 km/4 godz.)
Wędrówka do Lilam. Kolacja i nocleg pod namiotami.
 
Dzień 16: Lilam - Munsyari (2290 m)
To ostatni dzień naszej wędrówki i jeden z łatwiejszych jej etapów. Po dotarciu do Munsyari, kolacja i nocleg.
 
Dzień 17: Munsyari - Nainitaal
Dziś dotrzemy do Nainital. Po przyjeĄdzie meldunek w hotelu. Nocleg.
 
Dzień 18: Nainital - Delhi
Rankiem po śniadaniu przejazd do Delhi. Transfer na lotnisko i powrót do kraju. 
Koszt wycieczki 2050 USD od osoby
 

Koszt obejmuje:

Zakwaterowanie: pokoje dwuosobowe i śniadanie w hotelu w Munsyari. Podczas wędrówki są dla Państwa dostępne dwuosobowe namioty typu igloo, odpowiednie na wyprawy wysokogórskie. Do tego zapewniamy materace kempingowe, namiot kuchenny, namiot jadalny, stół, krzesła itd.
Transport: samochody Toyota Innova/Tavera AC oraz Tata Indigo AC w drodze z Delhi do Munsyari i z powrotem.
Wyżywienie: w Munsyari będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to świeżo przygotowywane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
Usługi bagażowych i przewoĄnika: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 15 kg).
Usługi profesjonalnego przewodnika wędrówek pieszych oraz zespołu kucharzy.
Opłatę za pozwolenia
Podatek VAT
 
Koszt nie obejmuje:


Opłaty za przelot
Zakwaterowania w Delhi
Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
Ubezpieczenia NWW
 
Terminy rozpoczęcia wypraw:
11 maj
8 czerwiec
17 sierpień
14 wrzesień
5 pazdziernik

Trekking na Szczyt Kangri w Ladakh
 
(20 dni & 19 nocy)

 

Obszar: Ladakh, Himalaje
Stopień trudności: wysokogórski – trudny
Wysokość n.p.m.: 4950 m
Sezon:  lipiec – wrzesień 
WPROWADZENIE
Lecąc w kierunku Ladakhi, stolicy Leh, na południowej stronie nieba wyraĄnie rysuje się szczyt Stok Kangri (20075 ft). Przez kilka dni aklimatyzacji odwiedzimy kolorowe klasztory w Shey, Thikse i Hemis, po czym wyruszymy na wspaniałą wędrówkę przez dolinę Markha. Nasz szlak prowadzi przez kilka rozrzuconych po okolicy malowniczych wiosek, aż do wysoko położonej równiny Nimaling tuż przed okazałym szczytem Kang Yatze. Mijając obszar Kongmaru La, udajemy się na niezwykle wysoki szlak w kierunku bazy na Stok Kangri, o 3 dni drogi od szczytu, ze znakomicie położonymi obozowiskami i rozległymi widokami na Tybet i wschodnią stronę gór Karakoram. Choć obiektywnie bardzo bezpieczna i technicznie prosta (łagodne piargi i łatwe stoki), wspinaczka na Stok Kangri jest zarówno wyzwaniem jak i ciekawym przeżyciem. To cudownie zróżnicowana wycieczka, doskonała dla osób chętnych do pokonania swego pierwszego szczytu Himalajów.
 
Czytaj więcej...
 
Dzień 01: przyjazd do Delhi
Po wylądowaniu na lotnisku w Delhi – spotkanie z naszym reprezentantem i transfer do hotelu na nocleg.
 
Dzień 02: Delhi – Leh (3500 m npm)
Poranny lot do Leh. Meldunek w pensjonacie i wypoczynek. Jest to konieczny etap aklimatyzacji. Nocleg.
 
Dzień 03: Leh – Shey – Thiksey – Hemis
Dzień ten przeznaczony jest na zwiedzanie starożytnych klasztorów w tym rejonie.
Gompa Shey jest oddalona od Leh o około 15 km. Był to niegdyś pałac królów Ladakh. Znajduje się tam wiele stup i gomp wybudowanych dookoła pałacu. Pałac Shey został postawiony przez Deldan Namgyal na początku XVII wieku A.D. Główną atrakcją Shey jest posąg Buddy Shakyamuni o wysokości 12 m znajdujący się w gompie Dresthang.
Gompa Thiksey, blisko Shey, oddalona od Leh o około 17 km. Klasztor jest uważany za najpiękniejszy w Ladakh i należy do zakonu Gelukspa.
Hemis, około 45 km na południe od Leh jest jednym z najsłynniejszych i największych klasztorów w Ladakh. Został założony na początku XVII wieku i należy do zakonu Drukpa. Doskonałe jest  położenie klasztoru przytulonego w ślicznej dolinie, otoczonej strumieniami przy długich ścianach Mani. Nocleg w pensjonacie.
 
Dzień 04: Przejazd do Lamayuru (3600 m npm) przez Alchi (150 km/ 4-5 godz.)
Rankiem po śniadaniu – przejazd do Lamayuru przez Alchi. Wizyta w najstarszym klasztorze Alchi oraz Lamayuru. Kolacja i nocleg w pensjonacie.
 
Dzień 05: Lamayuru – Wanla nad przełęczą Prinkti La (3800 m npm) 5 godz.
Zejście z klasztoru Lamauru do wioski, przekroczenie strumienia, wejście na Prinkti La (3800 m), ponowne zejście do wąwozu, dotarcie do Shilla, przejście przez most i dotarcie do Wanla.
 
Dzień 06: Wanla – Hinju (4 godz.)
Podążając teraz wzdłuż lewego brzegu rzeki Yapola, po dwóch godzinach docieramy do Penjila. Kontynuujemy wyprawę biegnącą zygzakiem doliną. Po godzinnej wędrówce opuszczamy dolinę z lewej strony i po kolejnej godzinie docieramy do Hinju.
 
Dzień 07: Hinju – Sumda nad przełęczą Konzke La (4950 m npm) 7 godz.
Szlak wiedzie przez wioskę Hinju, przecinając dolinę o tej samej nazwie. Po opuszczeniu kolejnej doliny po lewej stronie – wejście na przełęcz. Ostatnia wspinaczka jest dość stroma. Ze szczytu Konzke La – długie zejście na pastwiska, podążając szlakiem wzdłuż lewej skarpy na zboczu góry. Tu, blisko rzeki, ścieżka zanika a dookoła widać biegnące po łuku ściany. Po drodze można zobaczyć jaskinię oraz obozowiska na brzegu rzeki. Szlak biegnie nadal wzdłuż lewej skarpy poboczem góry aż do Sumda.
 
Dzień 08: Sumda – Baza Dundunchenla (4200 m npm) 3 godz.
Ta krótka wyprawa ma na celu zmniejszenia wysiłku na wyczerpującym szlaku między Sumda i Chilling. Krótka droga stromym szlakiem przez około 1.5 godziny a następnie wędrówka do bazy na przełęczy.
 
Dzień 09: Baza – Chilling nad Dundunchenia (4700 m npm) 6 godz.
2-godzinna wędrówka do przełęczy i zejście po jej południowym stromym stoku. Kontynuujemy w kierunku doliny, która stopniowo się zawęża i ponownie otwiera u wejścia do Chilling. W wiosce niewiele jest wody. Jej mieszkańcy to głównie rzemieślnicy pracujący na takich metalach jak miedĄ, cyna, srebro przy wyrobie łyżek, garnków Tchang, dzbanków itd.
 
Dzień 10: Chilling – Shingo (5-6 godz.)
Z Chilling szlak wiedzie w górę rzeki Zanskar przez około ½ km, następnie obniża się do pięknej doliny, mija wioskę Yurutse (na uwagę zasługują tamtejsze piękne domy), przechodzi przez rzekę na jej prawy brzeg i biegnie dalej w poprzek skarpy do doliny Rumbak Gompa. Stamtąd biegnie szlak do Spituk przez Zingchan. Po drodze nie ma żadnych przełęczy, przez co trasa jest łatwa do pokonania.
 
Dzień 12: Rumbak Gompa – baza Stok (4399 m npm) przez przełęcz Stok La (4900m npm) 7 godz.
Po minięciu tej pięknej doliny rozpoczyna się stroma wspinaczka na szczyt przełęczy. Zejście do obozowiska i dalsza wędrówka do bazy w Stok Kangri.
 
Dzień 13 – 15: Wspinaczka na Stok Kangri (6130 m npm)
Jest to jeden z najłatwiejszych do pokonania szczytów nazywany szczytem do wędrówek na obszarze Ladakh. Można się na niego wspinać bezpośrednio z bazy dolnej lub przesunąć obóz wyżej. Przejście między bazami zajmuje około 10 godzin i wymaga użycia minimum sprzętu do wspinania.
 
Dzień 16: Zejście do Stok (5-6 godz.)
Rankiem po śniadaniu zejście do Stok i wizyta w tamtejszym pałacu. Wieczorem – przejazd do Leh i nocleg w pensjonacie.
 
Dzień 17: Leh
Dzień wypoczynku. Nocleg w pensjonacie.
 
Dzień 18: Leh – Delhi
Rankiem – transfer na lotnisko na samolot do Delhi. W mieście połowa dnia przeznaczona na zwiedzanie z przewodnikiem. Wieczorem – transfer na lotnisko międzynarodowe na kolejny lot.
Dzień 19: Delhi
Cały dzień poświęcony zwiedzaniu Starego i Nowego Delhi. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 20: Wylot z Delhi.
Transfer na lotnisko i wylot według rozkładu.
 
 
Koszt wyprawy 1750 USD + 4,9% podatku od osoby
 
Koszt obejmuje:
* Zakwaterowanie: W Delhi i Leh: hotel/pensjonat (z wliczonym śniadaniem). Podczas wędrówki do dyspozycji będą namioty górskie typu igloo, karimaty, krzesła, stół, namiot kuchenny itd.
* Transport: cały transfer drogowy samochodami Toyota Qualis/Tata Sumo.
* Wyżywienie: Delhi i Leh: serwowane będzie tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
* Usługi przewoĄnika/bagażowych: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 15 kg).
* Usługi profesjonalnego przewodnika górskiego oraz kucharza towarzyszącym grupie.
* Opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów
* Opłata za wspinaczkę na szczyt IMF (Indyjskiej Fundacji Górskiej)
 
Koszt nie obejmuje:
* Opłaty za przelot Delhi – Leh – Delhi 400 USD
* Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
* Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
* Ewentualnych opłat
* Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne itp.
* Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
* Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
* Ubezpieczenia NWW
 
Terminy rozpoczęcia wypraw 2017:
29 czerwiec
6, 13, 20, 27  lipiec
3, 10, 17, 24 sierpień
7, 14, 21 wrzesień

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Górska Wyprawa Rowerowa Manali – Leh

17 dni & 16 nocy 

 

Trasa: Delhi, Manali, Marhi, Keylong, Patseo, Sarchu, Whisky Nallah, Równiny Moray, Debring, Rumptse, Leh, Przełęcz Khardung La, Delhi

 

WPROWADZENIE
500-kilometrowa wyprawa z Manali do Leh (Ladakh) jest jednym z największych wyzwań dla doświadczonego rowerzysty górskiego. Biegnąc z południa na północ Himalajów, szlak przecina cztery wysokie przełęcze, których wysokość przekracza 29 tysięcy stóp czyli wysokość równą szczytowi Mount Everest od poziomu morza.
Nie jest to wycieczka dla słabeuszy! Ale trud wyprawy jest wynagrodzony przez prawdopodobnie najbardziej spektakularne i różnorodne krajobrazy górskie na świecie. Co więcej, obszary pokonywane podczas podróży – Ladakh, Zanskar oraz Lahaul – są jednymi z ostatnich na świecie miejsc, gdzie kwitnie kultura Buddyzmu Tybetańskiego.
Wyprawa jest jedną z najbardziej imponujących na świecie. Rozpoczyna się w Manali, stacji górskiej u podnóża południowej strony Himalajów. Następnie biegnie wzdłuż głównego pasma Himalajów, przecinając cztery przełęcze od górskich krajobrazów w okolicach Manali, poprzez wysokogórską pustynię tybetańskiego płaskowyżu, aż do położonego o 500 km dalej Leh na obszarze Ladakh.
 
Czytaj więcej... 
 
Dzień 01: Przyjazd do Delhi
Po przybyciu do Delhi przejazd z lotniska na nocleg w hotelu.
 
Dzień 02: Delhi – Manali (510 km/12 – 13 godz.)
Po śniadaniu – połowa dnia przeznaczona na zwiedzanie miasta. Wieczorem całonocny przejazd do Manali luksusowym klimatyzowanym autokarem Volvo.
 
Dzień 03: Manali (1925 m/6314 ft)
Rankiem – przybycie do Manali i zameldowanie w hotelu. Wieczorna przejażdżka rowerowa wdłuż Promenady. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 04: Manali – Marhi (42 km/3320 m)
Dziś rozpoczniemy nasz pierwszy etap wyprawy jadąc rowerami do Marhi. Z doliny można przyglądać się ośnieżonym szczytom gór oraz wspaniałym sosnom i cedrom. Jest to także „rozgrzewka” przed czekającą nas trudną podróżą. Jadąc z Manali przez te wiecznie zielone obszary zmagamy się z pierwszymi na tym szlaku krętymi drogami. Ostre zakręty będą nas prowadzić ku przełęczy Rohtang. Po kolacji – nocleg w namiotach.
 
Dzień 06: Marhi – Keylong (78 km/3350 m)
Dzień rozpoczynamy 12-kilometrowym odcinkiem docierając do przełęczy Rohtang. Przy ładnej pogodzie rozciągają się tam prześliczne malownicze widoki ośnieżonych szczytów i lodowców. Po wypoczynku w Rohtang, zostawiamy w tyle bujną roślinność i kontynuujemy podróż zjeżdżając do Gramphoo. Napotkamy tu niebrukowane odcinki płaskiej drogi przy przekraczaniu rozhukanej rzeki w Khoksar. Dalszy odcinek to krótka i łatwa jazda do Sissu u podnóża pasma Pir Panjal. Stąd udamy się do Keylong przecinając po drodze górskie strumienie. Kolacja i nocleg na kwaterze/w hotelu.
 
Dzień 07: Keylong – Patseo (48 km/3820 m)
Dość łatwy dzień jazdy do Patseo. Teren jest znacznie bardziej jałowy a droga pełna bruzd, kurzu i kamieni. Mijając wioskę Jispa opuszczamy wąwóz i zjeżdżamy po zboczu aby znów wspiąć się na wzniesienie do Patseo. Mamy tu wrażenie izolacji mijanego obszaru. Dookoła nie widać śladu życia oprócz kilku pasących się owiec. Następnie wjeżdżamy na terytorium Lamas. Na horyzoncie widać ponure i groźne pasmo Himalajów Wysokich. Kolacja i nocleg w namiotach.
 
Dzień 08: Patseo – Sarchu (58 km/4255 m)
Długa i ciężka wspinaczka do przełęczy Baralacha La wynagrodzona podróżą przez dziki i malowniczy kraj. Przełęcz jest jałowa, nie pokryta żadną roślinnością. Zbocza gór wyglądają bardziej jak kamieniołom pokryty skałami i piargami. Zjazdem do wąwozu na obszarze Bharatpur i przecięciu górskiej rzeki docieramy do celu na kolację i nocleg w namiotach.
 
Dzień 09: Sarchu
Dzień odpoczynku konieczny dla aklimatyzacji a także dla podziwiania okazałego krajobrazu.
 
Dzień 10: Sarchu – Whisky Nallah (56 km/4750 m)
Dzień rozpocznie się dość łatwą przejażdżką, ale wkrótce będzie trzeba zmagać się zygzakiem „21 pętli Gata” na wysokości 15030 ft w górę ściany kanionu. Po zdobyciu szczytu przełęczy Nakeela zjeżdżamy do Whisky Nallah. W ciągu dnia mijamy jałowe ale piękne pasma górskie. Kolacja i nocleg w namiotach.
 
Dzień 11: Równiny Moray – Debring (82 km/4835 m)
Rozpoczynamy wjazdem na drugą co do wysokości przełęcz na drodze Manali-Leh do Lachalang La. Droga ta może być najtrudniejszym fragmentem podróży po drogach nieasfaltowych, pełnych żwiru i obluzowanych kamieni. Przed nami długi zjazd spadzistym wąwozem do Pang oraz 8-kilometrowa wspinaczka krętą drogą przed dotarciem do równin Moray. Ten nieurodzajny obszar słynie ze skrajnych porannych i wieczornych temperatur oraz szybkich wiatrów i burz piaskowych. Jedynym przejawem życia jest wytrzymały wędrowny lud Changpa, przemierzający ze swoimi jakami nawet najbardziej opustoszałe tereny. Rozbijamy obóz w Debring, 20 km poniżej drugiej co do wysokości przełęczy Tanglang La (5360 m). Kolacja i nocleg w namiotach.
 
Dzień 12: Debring – Rumptse (51 km/4260 m)
Ten etap to prawdziwe wyzwanie ale i ogromna satysfakcja po dotarciu na szczyt. Następny odcinek to 1200 m krętego zjazdu do wioski Rumptse. Kolacja i nocleg w namiotach.
Dzień 13: Rumptse – Leh (91 km/3500 m)
Kontynuując zjazd do Upshi, krajobraz drastycznie się zmienia. Wjeżdżamy w żyzną dolinę, nawodnioną przez pobliską rzekę, ozdobioną ładnymi wioskami i buddyjskimi Stupami. Spektakularne czerwone góry dookoła nas dopełniają piękna i przepychu krajobrazu. Po przekroczeniu rzeki Indus podążając za innymi użytkownikami dróg w kierunku Leh, widzimy wyraźną poprawę trasy. To łatwy odcinek, podczas którego mijamy klasztor Thiksey i ogród Chortens. Kolacja i nocleg w hotelu/pensjonacie.
 
Dzień 14: Leh
Odpoczywając od jazdy rowerowej macie Państwo okazję, aby zwiedzić miasteczko Leh z jego krętymi, wąskimi uliczkami i słynnymi obiektami takimi jak Pałac Leh lub klasztor Sakar Gompa. Kolacja i nocleg w hotelu/pensjonacie.
 
Dzień 15: Leh – przełęcz Khardung La (41 km/5580 m) – Leh
Skoro świt wyruszymy do przełęczy Khardung La. Pedałując przez 26 mil i na wysokość 6000 stóp, stawiamy czoła jednemu z największych wyzwań podczas tej wycieczki. To najwyżej położona przejezdna droga na świecie prowadząca na mogącą przyprawić o zawrót głowy wysokość 5600 metrów! Ze szczytu rozciąga się fantastyczny widok obejmujący dolinę Indus na południu, poprzez niekończące się szczyty i grzbiety pasma gór Zanskar, aż do gigantycznego masywu Saser na północy. Możecie Państwo poczuć dumę z własnego osiągnięcia kończąc wyprawę satysfakcjonującym zjazdem do Leh. Kolacja i nocleg w hotelu/pensjonacie.
 
Dzień 16: Leh
Odpoczynek w Leh. Kolacja i nocleg w hotelu/pensjonacie.
 
Dzień 17: Leh – Delhi
Wczesny wyjazd na lotnisko na samolot do Delhi. Po przybyciu na miejsce – połowa dnia przeznaczona na zwiedzanie. Wieczorem – transfer na lotnisko.
Koniec wycieczki i usług.
 
Czytaj więcej...
 
Koszt wycieczki 2510 USD od osoby*
 
Koszt obejmuje:
* Zakwaterowanie według planu wyprawy
* Transport: przyjazd, odjazd, zwiedzanie Delhi. Na odcinku Delhi – Manali – podróż autokarem Volvo z klimatyzacją, natomiast z Manali cały czas będzie towarzyszyć Państwu samochód pomocniczy
* Wyżywienie: w Delhi i w Leh będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wyprawy rowerowej z Manali do Rumptse zapewnione zostanie pełne wyżywienie. 
* Opiekę profesjonalnego przewodnika towarzyszącego grupie z Manali do Leh.
* Ubezpieczenie wycieczki
 
Koszt nie obejmuje
* Opłat za rowery (15 USD/dzień)
* Opłaty za przelot
* Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
* Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
* Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne itp.
* Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
* Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
* Ubezpieczenia NWW
 
Uwaga:
1: Wycieczka odbędzie się przy minimalnym udziale 2 osób
2: Loty z Leh mogą zostać odwołane lub opóźnione z powodu złych warunków pogodowych. Drogi mogą być zamknięte z powodu obsunięć ziemi, co może spowodować opóźnienia lub zmiany planu wycieczki.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...

Gomukh – Tapovan i Kedar Tal Trekking

(10 dni & 09 nocy)

 

Obszar: Himalaje Garhwal
Wysokość: 4463 m npm
Poziom: umiarkowany do trudnego
Sezon: od marca do listopada

 

WPROWADZENIE

 Święta Rzeka Ganges jest najbardziej czczoną rzeką w religii hinduskiej. Źródło rzeki znajduje się w Gomukh na lodowcu Gangotri oraz wielu innych szczytach. Gomukh to jedno z najświętszych miejsc dla hinduskich pielgrzymów, którzy przybywają tutaj, aby być świadkiem narodzin Matki Ganga. Trekking prowadzi do Gomukh (usta krowy), mitologicznego zródła rzeki Ganges u wlotu do lodowca Gangotri.


PROGRAM

 
 Dzień 1: Przyjazd do Delhi
Po dotarciu na miejsce – spotkanie z naszym reprezentantem i przejazd do hotelu na nocleg.
 
Dzień 2: Delhi – Haridwar – Rishikesh
Rankiem łapiemy pociąg Dehradun Shatabdi do Haridwar o godzinie 06:55. Przyjazd do Haridwar o godzinie 11:25. Następnie przejazd do Rishikesh i zameldowanie w tamtejszym hotelu. Wieczór wolny na zwiedzanie okolicy. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 3: Rishikesh – Uttarkashi (170 km/około 5 godz.) - Gangotri (100 km/4 godz.)
Rankiem po śnadaniu przejazd do Gangotri przez miasteczko na wzgórzu o nazwie Uttarkashi oraz piękną dolinę Harsil. Po drodze – możliwość świętego zanurzenia się w gorących Ąródłach rzeki Gangnani. Wieczorem – przybycie do Gangotri. Zakwaterowanie w hotelu na kolacje i nocleg.
Harsil to piękne miejsce pełne kolorów otaczającej natury. Spacery, pikniki oraz trekking prowadzą do dziewiczych połaci zieleni, krainy traw. Harsil to idealne miejsce na relaks i obcowanie z naturą. Zwiedzać tu można Chatę Wilson, wybudowaną w 1864 roku, oraz Sat Tal (Siedem Jezior). Turyści żądni przygód mają możliwość wyruszenia na rozmaite szlaki prowadzące przez urokliwe łąki, wodospady i doliny. Usytuowana pośród przepięknych górskich szczytów, Harsil jest zaliczana do najpiękniejszych miejsc na obszarze Garhwal.
Sanktuarium Gangotri jest usytuowane na wysokości 3200 m i otoczone deodarami i sosnami. Oryginalna świątynia została skonstruowana przez przywódcę Gorkha – Amar Singh Thapa. Każdego roku ludzie z całego świata odwiedzają tę świątynię. Po drugiej stronie rzeki mieści się szereg pustelni oraz Dharamshala. Wierzy się, że Raja Bhagirath czcił boga Shiva na skalnej płycie zwanej 'Bhagirath Shila' usytuowanej w pobliżu świątyni. Na zanurzonym w rzece naturalnym Shivling'u gdzie – według mitologii -  zasiadał Lord Shiva, gdy w jego splątane ramiona zesłana została boginii Ganga. Jednodniowy trekking wiedzie do Gomukh, miejsca bijącego Ąródła  potężnej Ganges.
 
Dzień 04: Gangotri (3048m npm) – Bhojwassa (3792m npm), 13 km / 5-6 godzin
Rankiem po śniadaniu kierujemy się dalej do Bhojwassa przez Chirbasa (3600m). Z Gangotri ruszamy się ku ubitej drodze do Chirbasa, znajdującej się na linii najwyżej rosnących w górach drzew. Cały dzisiejszy trekking przebiega wzdłuż rzeki Bhagirathi. Powyżej Chirbasa teren staje się bardzo wyludniony i nagi. Co więcej, wielu wędrowców uznaje go za podobny Tundrze Arktycznej. Z Chirbasa podejmujemy wędrówkę dalej do Bhojwassa, brnąc cały czas przez gęsty las. W miejscu docelowym stoi mała świątynia oraz ewentualne miejsce na obóz. Rozbijamy namioty tuż przy rzece. Popołudnie wolne na zwiedzanie okolicy oraz na wspaniałe widowisko jakim jest zachód słońca nad szczytami Bhagirathi. Kolacja i nocleg w namiotach.
 
Dzień 05: Bhojwassa – Gomukh (3890m npm) – Tapovan (4463m npm)
Wczesnym rankiem będzie można podziwiać panoramiczny widok na szczyty Bhagirathi. Po śniadaniu – trekking do Gomukh (3890m), Ąródła rzeki Ganges. To właśnie tu wody Ganges wypływają spomiędzy lodowców. Mędrcy nazwali je 'Gomukh', prawdopodobnie dlatego, że w dalekiej przeszłości przypominało ono usta krowy. Zwiedzanie okolicy oraz trekking do Tapovan, jednej z najwyżej położonych łąk w tym rejonie. Szlak z Gomukh do Tapovan biegnie stromo w górę i w miarę jak się wspinamy, pojawia się coraz wyraĄniejszy zarys otaczających szczytów górskich. Wydają się być na wyciągnięcie ręki. Tapovan, znany ze swych pięknych łąk otaczających obóz pod górą Shivling, to bardzo urokliwe miejsce. Pełno tam szemrających strumieni, dzikich kwiatów oraz obozowisk. Stada Bharali (niebieskich kóz górskich) to powszechny widok na graniach górskich. Na końcu lodowca Bhagirathi I, II, III (6454m) to równie imponujące tło do tej scenerii. Sadhus i inni święci wybierali to miejsce na długotrwałą medytację podczas długiego miesiąca letniego. Docieramy do Tapovan i rozbijamy obóz. Kolacja, nocleg w namiotach.
Lodowiec Gomukh to Ąródło Bhagirathi (Ganges). Ma także wielkie poszanowanie wśród wyznawców, którzy nie omieszkają zanurzyć się w świętej, acz lodowato zimnej wodzie.
Tapovan to idealne miejsce dla turystów poszukujących spokoju oraz przygody. Znajduje się na wysokości 4463m/14640 stóp nad poziomem morza. Tapovan to także obóz przy górze Shivlinga wśród wzgórz Uttrakhand. Widoki górskie można także podziwiać z Łąki Tapovan. Każdego roku miejsce to odwiedza tysiące turystów włącznie z żądnymi przygód i rekreacji miłośników wspinaczki oraz trekkingu.
 
Dzień 6: Tapovan (4463m npm)
Dzień wolny na aklimatyzację, relaks i podziwianie pokrytych śniegiem szczytów, fauny i flory oraz krajobrazu górskiego. Kolacja, nocleg w obozie.
 
Dzień 7: Tapovan – Chirbasa (trekking – 5-6 godzin)
Wczesnym rankiem po wspaniałym wschodzie słońca i śniadaniu wędrujemy w dół do Chirbasa. Po przybyciu na miejsce – rozbicie obozu, kolacja i nocleg.
 
Dzień 8: Chirbasa – Gangotri ( 3 godziny) – Uttarkaskhi (100km/około 4 godziny)
Rankiem po śniadaniu trekking do Gangotri, a stamtąd przejazd powrotny do Uttarkashi. Meldunek w hotelu, nocleg.
 
Dzień 9: Uttarkashi – Haridwar (170km/5 godzin) – Delhi
Rankiem po śniadaniu przejazd do Haridwar. Po przybyciu na miejsce transfer na stację kolejową, aby złapać pociąg Dehradun Shatabdi do Delhi o godzinie 18:05. Przyjazd do Delhi o godzinie 22:45. Transfer do hotelu, nocleg.
 
Dzień 10: Nowe Delhi – Wyjazd
Transfer na lotnisko.
Koniec wycieczki i usług.
 
 
 

 

 Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

 


 

KOSZT TREKKINGU:
 

815 USD + 4,9 % podatku od osoby

 

KOSZT OBEJMUJE:
• Bilety na pociąg: klimatyzowany pociąg z Delhi do Haridwar i z powrotem
• Zakwaterowanie: hotel 3-gwiazdkowy w Delhi oraz Rishikesh. Najlepszy hotel w Uttarkashi, pensjonat w Gangotri (nocleg ze śniadaniem). Podczas wędrówki są dla Państwa dostępne dwuosobowe namioty typu igloo, odpowiednie na wyprawy wysokogórskie. Do tego zapewniamy śpiwory, materace kempingowe, namiot kuchenny, namiot jadalny, stół, krzesła itd.
• Transport: prywatny samochód z Haridwar do Gangotri i z powrotem. Transfer na terenie Delhi
• Posiłki: śniadanie w Delhi, Rishikesh, Uttarkashi i Gangotri oraz w drodze powrotnej. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to świeżo przygotowywane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
• Usługi bagażowych: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg).
• Usługi profesjonalnego zespołu kucharzy i profesjonalnego przewodnika, którzy będą towarzyszyć grupie.
• Opłaty kempingowe
 
KOSZT NIE OBEJMUJE
• Żadnych opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
• Posiłków po drodze
• Wydatków na alkohol, wodę mineralną i inne napoje
• Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
• Żadnych posiłków/usług nie wymienionych powyżej
• Żadnych wydatków wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, złe warunki pogodowe itd.
• Ubezpieczenia podróży
 
Terminy rozpoczęcia wypraw:
 
27 kwiecień
4, 11, 18  maj
15, 22 czerwiec
13 lipiec
17, 24 sierpień
14, 21, 28 wrzesień
12, 19 pazdziernik
11 listopad

Zapisz

Czytaj więcej...

Zanskar Ekspedycja - Wyprawa w Himalaje - Ladakh

(27 dni & 26 nocy)

 
Obszar: Himalaje Ladakh
Czas trwania: 27 dni
Najwyższy punkt: 5090 m 
Stopień trudności: trudny
Sezon: połowa czerwca do września
 

WPROWADZENIE

Ekspedycja Trans Zanskar ma długi zasięg i jest naprawdę imponująca. Rozpoczynając trekking w Lamayuru Gompa, najstarszym z klasztornych terenów w całym Ladakh, przekroczymy cztery wysokie przełęcze docierając do stolicy Zanskar, zwanej Padum. Stamtąd kontynuujemy trekking wgłąb cudów Zanskar, włącznie z wypadem do słynnego klasztoru Phugtal Gompa. Opuścimy Zanskar z przełęczy Phirtse  aby udać się na rozległą równinę Sarchu.
 
Ladakh należy do Tybetu zarówno pod względem historycznym jak i kulturowym. Jego stare klasztory oraz wioski pozostały niezmienione przez całe stulecia. Nawet garstka klasztorów i osad oddalonych od głównych dróg lub ukrytych w odległych dolinach oddaje nastrój tybetańskiego Buddyzmu oraz barwny styl życia w tym odizolowanym regionie.
 

 

PROGRAM

 

Dzień 01: Delhi
Po przylocie na lotnisko w Delhi – spotkanie z naszym reprezentantem i transfer do hotelu na nocleg.
 
Dzień 02: Delhi - Manali (2050 m)
Rankiem po śniadaniu  zwiedzanie Delhi wraz z przewodnikiem, odwiedzając Red Fort wybudowany w 1648 roku przez cesarza Mughal, Shah Jahan, a także Jama Masjid, jeden z największych meczetów w Indiach, Raj Ghat oraz Shantivan, miejsce kremacji Mahatma Gandhi i Jawaharlal Nehru, Grobowiec Humayun, Bramę Indii oraz świątynię Laxmi Narayan. Następnie przejazd po dzielnicy dyplomatycznej: Dom Prezydenta i Parlament. Wieczorem o godzinie 18:00 – całonocny przejazd do Manali klimatyzowanym autokarem marki Volvo.
 
Dzień 03: Manali (2050 m)
Rankiem przyjazd do Manali i transfer do hotelu. Czas wolny lub spędzony na zwiedzaniu tak ciekawych miejsc jak świątynia Hadimba Devi, Gorące Źródła Vashisht, dom klubowy itd. Nocleg w hotelu. 
 
 
Dzień 04: Manali - Darcha (3400 m) 180 km/5-6 godz.
Rankiem po śniadaniu przejazd w górę rzeki Beas, wzdłuż jej lewego brzegu przez szereg wiosek aż do przełęczy Rohtang (4050m). Następnie zjazd do Gramphu i odprawa paszportowa w Koksar. Docieramy do Keylong, a zaraz potem do Darcha, gdzie rozbijemy obóz przy tamtejszej rzece. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 05: Darcha - Palemo (3600 m) 5.30 godz.
Przygotujcie się na całodzienny trekking do Palemo. Po 30 minutach wędrówki dotrzemy do punktu kontrolnego, odwiedzimy pobliską małą wioskę i powędrujemy dalej do rzeki Zanskar Chhu przez ostatnią już wioskę w tej dolinie (Rarick i Chhika). Po kilku godzinach ujrzymy nasz obóz po prawej stronie rzeki Zanskar Chhu. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 06: Palamo - Zanskar Sumdo (4000 m) 6 godz.
Stopniowo przemierzamy kamieniste szlaki i łąki, mijając pasterzy z wioski Kangra pasących swe trzody. Dwukrotnie lub trzykrotnie po drodze przekroczymy tamtejsze strumienie. Wreszcie docieramy do Zanskar Sumdo (4000m) – dobrego miejsca na rozbicie obozu na nocleg.
 
Dzień 07: Zanskar Sumdo – Chuminakpo (4500 m) 7.30 godz.
Dziś trasa wiedzie wysoko w góry. Najpierw przekraczamy rzekę po wiszącym moście, następnie idziemy stromo w górę przez około godzinę aby dotrzeć do wąskiej doliny oraz do Ramjak, małej łąki. Następny cel to Chuminakpo (4800m). Nocleg w namiotach.
 
Dzień 08: Chuminakpo - Lahkhang (4300 m) przez przełęcz Shingo (5090 m) 7-8 godz.
Ścieżka prowadzi przez moreny, lodowaty strumień, który być może będziemy musieli przekroczyć i dalej przez śnieg i lodowiec. Ujrzymy także, dość niespodziewanie, chorągiewki modlitwy powiewające nad przełęczą. Potem czeka nas zejście do doliny Zanskar oraz pokonanie Kargyak Chhu w bród. Docieramy wreszcie do naszego obozu na brzegu Lhakhand Chhu. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 09: Lukung - Kargyak (4060 m) 5 godz.
To dość łatwy trekking wzdłuż brzegu Kargyak Chhu oraz u stóp wieży Gumboranjom. Musimy także przekroczyć jeden z zimnych strumieni na naszej drodze. Trekking będzie okazją do zobaczenia gromad jaków, a także usłyszenia odgłosów świstaków bawiących się w chowanego na pobliskich łąkach. Po drodze ujrzymy też długie odcinki tzw. ścian 'mane' oraz Czorteny. U celu, w wiosce Kargyak, mieści się mała świątynia. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 10: Kargayak - Purni (3800 m) 6 godz.
Szlak wiedzie przez Tanze, Kuru, Testa i Yal. Widac tam rolników uprawiających ziemię śpiewając pieśni Zanskar. Po dotarciu do Purni, usytuowanej przy zbiegu rzek Tsarap i Kargyak Chhu, rozbijamy obóz. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 11: Prune - Phugtal - Gyalbokh
Dziś odwiedzimy klasztor Phugtal Gompa, jeden z najstarszych w Zanskar o prawdziwie spektakularnej lokalizacji. Przemierzając wąską dolinę oraz wspaniały przełom, przechodzimy przez most i docieramy do małego płaskowyżu ozdobionego Czortenami i religijnymi transparentami. Stąd widzimy jeden z najpiękniejszych widoków na klasztor Phugtal, zbudowany w jaskini. Klasztor ów należy do tradycji Gelugpas (Żółte capki). Następnie powrócimy do Prune, przejdziemy przez most i powędrujemy dalej lewym brzegiem rzeki Tsarap do wioski Gyalbokh. Nocleg w namiotach. (6-7 godz.)
 
Dzień 12: Gyalbokh - Raru (3700m)
Dziś pokonamy kilka odcinków, które są dość trudne dla koni i mułów. Stopniowo wspinamy się przed dotarciem do małego płaskowyżu. Potem już tylko zejście do wioski Raru na nocleg w namiotach. (6-7 godz.)
 
Dzień 13: Raru - Mone – Padum
To łatwy trekking w dół przejezdnej drogi. Po godzinie wędrówki stajemy w małej wiosce o nazwie Mone, gdzie odwiedzimy pobliski klasztor (gompa). Następnie, po kolejnych dwóch godzinach, dotrzemy do Bardan Gompa usytuowanego na górskim płaskowyżu. Docieramy do Padum (3650m), stolicy Zanskar, gdzie spotykają się rzeki Doda oraz Tsarap i płyną dalej jako rzeka Zanskar. Nocleg w namiotach. (6-7 godz.)
 
Dzień 14: Padum
dzień wolny na aklimatyzację.
 
Dzień 15: Padum- Karsha – Rinam
Z Padum kierujemy się w kierunku Pipiting i podążamy piaszczystą równiną w kierunku rzeki Doda. Po przejściu przez tamtejszy most docieramy do klasztoru Karsha, sięgającego historią do wieku XVI – największego i najzamożniejszego klasztoru w Zanskar. Dalej trekking prowadzi ścieżką do Rinam, gdzie udamy się na spoczynek w namiotach. (6-7 godz.)
 
Dzień 16: Rinam – Pishu (3400 m) 3 godz. przez Zangla 6 godz.
Płaski szlak wzdłuż rzeki Zanskar. Po drodze odwiedzimy wioskę Zangla, niegdyś stolicę Zanskar. Możemy także zwiedzić ruiny zamku oraz pobliski klasztor umiejscowiony w jednym z domów, przeniesiony niegdyś ze starej fortecy, a także zobaczyć stare pomniki oraz tzw. Thanka – malowidła religijne.
 
Dzień 17: Pissu – Hanumil (3550 m) 5 godz.
Szlak wiodący to w górę to w dół, przechodzący przez most nad strumieniem. Przed dotarciem do wioski widzimy kolorowe Czorteny. Zaplanowane jest zwiedzanie wioski Pidmo. Po dwóch godzinach drogi docieramy do obozu w Hanumil. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 18: Hanumil - Snertse (4200 m) nad Parfila (3900 m) 6 godz.
Od tego punktu będziemy oddalać się od rzeki Zanskar. Najpierw wspinam się na przełęcz Parfi (3950m) aby póĄniej zejść stromo w dół do rzeki Oma-Chu. Przechodząc przez tamtejszy most oraz po wejściu 500 m wyżej po piaszczystym zboczu docieramy do owczarni w Snertse.
 
Dzień 19: Snertse - Hanumil La – Lingshed
Długa, stopniowa wspinaczka w kierunku Hanumil La (4877m). Po dotarciu na szczyt schodzimy około 1000 metrów w dół. Kolejna wspinaczka (400m) po zboczu góry, przejście małej przełęczy oraz łatwe zejście do Lingshed (3800m). Nocleg w namiotach. (7-8 godz.)
 
Dzień 20: Lingshed - Foot of Shinge - La
Stopniowa, jednogodzinna wspinaczka na przełęcz Margum (4200m), przejście skarpy oraz zbocza. Łagodne zejście do wiosek Gongma i Skiumpata. Stroma wspinaczka do Kiupa-la (3850m) i dalej w górę zbocza góry do przełęczy Shinge. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 21: Foot of Shinge - La - Photoskar
Tym razem czeka nas jedna lub dwie godziny wspinaczki do przełęczy Shinge (5060m) a następnie zejście do szerokiej dolny i kolejna łagodna wspinaczka do Bumitktse-la (4200m) oraz zejście do bardzo miłej wioski Photoskar (3750m). Nocleg w namiotach. (7-8 godz.)
 
Dzień 22: Photoskar - SirSir La – Hanupatta
Z Photoskar idziemy łagodnie w górę do wielkiego Czortenu. Następnie wejdziemy wyżej na  przełęcz SirSir (4990m) i zejdziemy w kierunku rzeki oraz wioski Hanupatta (3450m0. Nocleg w namiotach. (6-7 godz.)
Dzień 23: Hanupatta – Shilla
Zejście w dół zbocza aż do przełomu oraz mostu nad zbiegiem dwóch rzek. Czeka nas kilka łatwych i kilka trudnych odcinków szlaku zasypanych kamieniami aż do Phenji La. PóĄniej trekking wzdłuż przejezdnej drogi do Wanla (3245m). Nocleg w namiotach. (5-6 godz.)
 
Dzień 24: Shilla - Lamayuru – Leh
Ostatni dzień naszego trekkingu. Przechodzimy przez wioskę Shilla, przełęcz Prinkti (3726) aby dotrzeć do Lamayuru (3 godz.). Odwiedzimy tamtejszy klasztor, po czym udamy się  samochodem do Leh (3500m). Nocleg w hotelu.
 
Dzień 25: Leh – Shey – Thiksey - Hemis 
Dzisiejszy dzień przeznaczymy na wycieczkę do niektórych klasztorów w tej okolicy.
Shey Gompa jest położony około 15 km od Leh. W przeszłości służył za letni pałac królów Ladakh. Dookoła pałacu wybudowanych jest wiele budowli typu 'stupa' i 'gompa'. Sam pałac został postawiony przez Deldan Namgyal na początku XVII wieku. Główną jego atrakcją jest posąg Buddy o wysokości 12 metrów, wewnątrz Dresthang Gompa. Thiksey Gompa, położony blisko Shey, znajduje się w odległości 17 kilometrów od Leh. Klasztor ten jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Ladakh i należy od do zakonu Gelukspa.
Hemis około 45 kilometrów na północ od Leh. To najsłynniejszy i najokazalszy klasztor w Ladakh. Został założony w XVII wieku i należy do zakonu Drukpa. Jest doskonale usytuowany w uroczej dolinie, za długą ścianą Mani i otoczony strumykami. Nocleg w pensjonacie.
 
Dzień 26: Leh – Delhi
Wczesnym rankiem transfer na lotnisko na samolot do Delhi. Nocleg w hotelu.
 
Day 27: Delhi –Departure
Rano transfer na lotnisko międzynarodowe.
 
 
 

 

 

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 


 

Koszt wycieczki:  1995 USD + 4,9 % podatku od osoby

 
 
Terminy rozpoczęcia wypraw:
20 czerwiec
17 sierpień
7 wrzesień
 
 KOSZT OBEJMUJE:
• Zakwaterowanie: Delhi, Manali  hotel 3* (nocleg + śniadanie), , Leh hotel A (z pełnym wyżywieniem), namioty dwuosobowe na dalszej trasie
• Podczas trekkingu do dyspozycji będą namioty górskie typu igloo, karimaty, krzesła, stół, namiot kuchenny itd.
• Opiekę polskiego przewodnika
• Przelot Leh - Delhi
• Transport: transfer z lotniska i na lotnisko w drodze powrotnej (Delhi i Leh) klimatyzowanym autokarem Volvo i na trasie Delhi – Manali oraz Toyota Qualis/Tata Sumo na trasie Manali – Darcha oraz Lamayuru - Leh. Zapewniamy także transport podczas zwiedzania Leh i Delhi oraz podwiezienie do punktu rozpoczęcia trekkingu i z powrotem po jego zakończeniu. W Delhi – wycieczka z przewodnikiem.
• Posiłki: w Delhi, Manali, serwowane będzie tylko śniadanie. Podczas trekkingu zapewnione zostaną wszystkie posiłki. Będą to świeżo przygotowane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej, kontynentalnej oraz Ladakhi.
• Konie/Muły/tragarze: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg).
• Usługi lokalnego przewodnika oraz kucharza  towarzyszących grupie.
• Opłaty za pozwolenie na trekking
• Opłaty za rozbicie obozu
 
 
 
KOSZT NIE OBEJMUJE:
• Opłaty za przelot Warszawa – Delhi – Warszawa 2150 PLN
• Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
• Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
• Ubezpieczenia turystyczne NNW
• Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
• Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej.
• Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...

Ladakh & Kashmir 11 dni

 Trasa: Delhi, Leh, Shey, Thicksy, Hemis, Kargil, Alchi, Lamayuru, Srinagar, Gulmarg, Delhi  


 

PROGRAM

1 dzień Wylot z Polski
 Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem. Wylot o 14:45 i przelot do Instanbulu (18:15) , przesiadka i wylot o 19:55 do Delhi. Przylot o 04:20 na lotnisko w Delhi.
Transfer z lotniska do hotelu.  Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu w Delhi.
 
 
2 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk). Zwiedzanie największego meczetu Indii z XVII wieku Jama Masjid; odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi - Raj Ghat i zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.
 
Czytaj więcej...
 
 
3 dzień Delhi Leh
Przelot z Delhi do Leh. Od XVII wieku aż do 1949 roku miasto Leh było najważniejszym ośrodkiem handlu karawanowego miedzy Punjab, Azją Środkową, Kashmir i Tybetem. Nad miastem góruje 9- kondygnacyjny Pałac Leh zbudowany w XVI wieku przez króla Ladakh Śengge Namgjala. Centrum miasta tworzą ulice Main Bazar i Cang Gali. Nieopodal znajduje się Jokhang buddyjska szkoła i Meczet z XVII wieku. We wschodnim krańcu miasta położone jest stare miasto, z labiryntem wąskich uliczek i zabytkowych budynków. Na wzgórzu ponad miastem wznosi się twierdza i zespół klasztorny Namgyal Tremo z połowy XVI wieku, uważany za najstarszą rezydencje królów Leh. Obok zrujnowanej twierdzy znajdują się: Gonkhang Świątynia Bóstw Opiekuńczych oraz Majtreji Gompa Świątynia Przyszłego Buddy. Leh jest przede wszystkim bazą gdzie rozpoczynają się trekkingi i wycieczki po Himalajach Indyjskich. Noc w hotelu w Leh.
 
Czytaj więcej...
 
 
4 dzień Leh
Rano przed wschodem słońca wyruszamy do klasztoru Shankar, kilka kilometrów na północ od centrum miasta. Wspinamy się na dachy świątyń, ażeby stamtąd oglądać najwspanialszą ceremonie, jaka stworzyła natura ceremonia zapalania szczytów. Ranne słońce wychodząc za gór oświetla wciąż to nowe szczyty. To trzeba zobaczyć! Po śniadaniu spacer uliczkami miasteczka Lahu, zwiedzanie pałacu Leh zwanego ladakhijska Potala (Lhasa) w miniaturze, byłej siedziby królewskiej rodziny Ladakh'u.
Pałac Leh został zbudowany w XVII wieku i był siedzibą dla rodziny królewskiej aż do czasu, gdy zostali zesłani do Stok w 1830 roku. Meczet z XVII wieku w centrum miasta to już dzieło słynnego cesarza Mugolskiego Aurangazeb. Po lunchu wycieczka do Gompa Phyang i Spituk, który znajduje się 8 km od Leh. Klasztor buddyjski Spituk był zbudowany w XV wieku jest najstarszą siedzibą szkoły Gelukpa w Ladach. Mieści się w nim Biblioteka Tsongkapy, założyciela szkoły i kaplica Bogini Tara, z niezwykłymi wizerunkami jej niezliczonych objawień. Klasztor Phiyang należy do szkoły drigungpa i znajduje się w jednej z najładniejszych wiosek Ladakh. Szkołę założył w XVI wieku król Taszi Namgjal Tremo, w ramach pokuty za zdrady, jakich dopuścił się, aby zdobyć tron. W klasztorze znajduje się bardzo cenna kolekcja kaszmirskich brązów z XII wieku. Noc w hotelu w Leh
 
Czytaj więcej...
 
 
5 dzień Leh Shey - Thiksey - Hemis - Leh
Całodzienna wycieczka do: Shey, Thiksey i Hemis. Shey Gompa jest położona 15 km od Leh. Ten Pałac Klasztor ma największy posąg Maitreya Budda (przyszłego Budy) otoczony malowidłami ściennymi. Został wzniesiony w połowie XVII wieku, jest pozłacany i pokryty płytkami miedzianymi. Niegdyś znajdowała się tu letnia rezydencja królów Ladakh, obecnie jest zamieszkały przez mnichów buddyjskich odłam żółte czapki. Gompa otoczona jest kamiennymi murami z wypisanymi na nich świętymi inskrypcjami, zwanym mury nami. Poniżej pałacu jest wielka rzeĄba skalna z XI wieku, wyobrażającą pięciu medytujących Buddów. Thikse Gompa to jeden z najwspanialszych przykładów architektury Ladakh. Na ten 12 kondygnacyjny klasztor składają się: stupy, posągi Budda, thangkas, malowidła ścienne i filary z wygrawerowanymi naukami od samego Budda.
45 km na południe od Leh znajdują się buddyjskie klasztory Hemis. Trasa do nich wiedzie przez przełęcz Ganda. Stąd widać szczyt Kangyaze ( 6400 m npm). Klasztor Hemis, noszący również nazwę Chang-Chub- Sam- Ling, czyli samotne miejsce współczującej osoby.
Hemis Gompa to największy i najbogatszy klasztor środkowego Ladakh. Zbudowany został przez króla Swngge Namgjala w XVII w dla szkoły drukpa. Najciekawsza jest sala zgromadzeń Cogkhang, w której znajduje się cenny wizerunek Budda a przed nim srebrny czortem wysadzany turkusami. Co 12 lat jest odsłaniana tanka, wysoka na 3 piętra i naszywana perłami i półszlachetnymi kamieniami, w czasie święta ku czci Guru Padmasambhawa, który krzewił buddyzm w Tybecie w VIII wieku. Noc w hotelu w Leh.
 
Czytaj więcej...
 
 
6 dzień Leh - Alchi - Lamayuru - Kargil (230 km)
Po drodze do Kargil zwiedzanie Alchi Gompa klasztoru założonego w XII wieku. Archi było niedostępne dla zwiedzających turystów aż do 1974 roku, obecnie jest perłą sztuki buddyjskiej. Kompleks klasztorny Alchi został zbudowany dla upamiętnienia odrodzenia buddyzmu w Tybecie. Wewnątrz kompleksu znajduje się 5 świątyń z przepięknymi malowidłami poświęcone buddyzmowi, ale również życiu dworskiemu, bitwą i pielgrzymką. Warto zobaczyć: Dukhang Dom Zgromadzeń, a Budda w Medytacji otoczonego rzeĄbami tancerek, świątynię Sumtsek z gigantycznymi posągami.
Na trasie przejazdu jest też inny klasztor w Lamayuru, który należy do sekty buddyzmu Red-Hat (Czerwone czapki) i domy około 150 mnichów buddyjskich. Klasztor składa się z paru sanktuariów a także ma dużą kolekcje thankas i wspaniałe malowidła ścienne. Noc w hotelu w Kargul.
 
Czytaj więcej...
 
 
7 dzień Kargil - Srinagar
Kargul to drugie, co do wielkości miasto Ladach i ważny ośrodek handlowy, ponieważ leży na trasie do Pakistanu. Miasto zamieszkałe jest głównie przez szyitów muzułmanów. Przejazd do Srinagar. Po drodze spotykamy dużo malowniczych chorten. Chorten ( Czorten) jest to Stupa w stylu tybetańskim, w kształcie bulwy wypiętrzonej nad podstawą, przeważnie prostopadłościenną, otoczona murami mani i strukturą z młynków modlitewnych. Przyjazd do Srinagar i zakwaterowanie w hotelu. Srinagar jest miastem jezior i kanałów, ogrodów i malowniczej drewnianej architektury. Stare dzielnice miasta ciągną się nad brzegiem rzeki Jhelum (DĄhelam) połączonych siedmioma mostami. Na skraju miasta leżą idylliczne jeziora Dal i Nagin, połączone siecią kanałów. Warto zobaczyć: Meczet Sah Hamadan, Saha Makhdum Sahib Temple, meczety: Patthar, Akhund, Mulla Saha i Hazratbal, w którym przechowywany jest włos z brody Proroka Mahometa. Wielcy Mogołowie zbudowali na stokach gór tarasowe ogrody z fontannami, kanałami wodnymi i budowlami ogrodowymi. Ogrody: Shalimar, Nishat i Chashmashahi są najpiękniejszymi ogrodami mugolskim w Indiach. Noc na houseboat, czyli na barkach mieszkalnych  na jeziorze w Srinagar.
 
Czytaj więcej...
 
 
8 dzień Srinagar
Rano wycieczka housebotami po jeziorze Dal Lake i zwiedzanie ogrodów.
Houseboat, nazywane barkami mieszkalnymi lub mieszkalnymi łodziami są obecnie hotelami na wodzie. W XIX wieku niektórzy z przewoĄników, którzy tradycyjnie mieszkali na swoich łodziach, zaczęli przerabiać swoje łodzie w luksusowe wersje dla turystów. Te w klasie delux są urządzone z wyjątkowym przepychem. Komunikacje miedzy tymi mieszkalnymi hotelami a lądem zapewniają sikary, czyli łodzie w kształcie serca. Po lunchu wycieczka do świątyni hinduskiej w Awantipor ( 28 km od Srinagar), pochodzącej z IX wielu. Świątynie zbudowano z wielkich bloków wapienia łączonych bez zaprawy. Noc w hotelu w Srinagar.
 
Czytaj więcej...
 
 
9 dzień Srinagar - Gulmarg - Srinagar
Całodzienna wycieczka do Gulmarg. Gulmarg leży na wysokości 2730 m npm i kiedyś nazywany był przez pasterzy Gaurimarg, co znaczy łąka kwiatów. Miejscowość wypoczynkową założył Sułtan Yusuf Shah w XVI wieku. Była tez chętnie odwiedzana przez Mugolskich władców Jehangir, który zachwycał się wzgórzami pokrytymi kwiatami i trawą. Brytyjczycy założyli tu nawet ośrodek narciarski w Khilanmarg, który leży 300 m wyżej i jest tu najwyżej położone pole golfowe w świecie. Noc w hotelu w Srinagar.
 
 
10 dzień Srinagar - Delhi 
Transfer na lotnisko i przelot o 11: 10 do Delhi. O 12:35 transfer z lotniska do hotelu. Czas wolny. Noc w hotelu.
 
 
11 dzień Delhi - wylot
Transfer na lotnisko międzynarodowe i o 06:05 wylot do Istanbul (10:25), przesiadka na samolot do Warszawy 12:25 i przylot do Polski o 13:45. Koniec wyprawy.
 

Cena wycieczki  1199 USD od osoby + 2700 PLN

Termin: 5 lipiec 2017

 
 
Cena obejmuje:
" Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych w hotelach 2/3/ 4 *
" Przelot samolotem Delhi - Leh 
" Przelot samolotem Srinagar - Delhi
" przejazdy i transfery jeepem lub samochodem typu Van lub busikiem klimatyzowanym
* Pełne wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja
" Angielskojęzyczni przewodnicy podczas zwiedzania w poszczególnych miastach
" Opiekę polskiego pilota
" Pozwolenie na podróżowanie po Ladakh i Kaszmir
" Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
" Opłaty za benzynę i podatki drogowe
" Przelot z Warszawy lub inne miasto do Delhi i powrót
" Ubezpieczenie turystyczne
 
Cena nie obejmuje:
 * Wydatków medycznych
* Nic co nie jest zawarte cena zawiera
Czytaj więcej...

Dolina Markha Trekking w Ladakh

(12 dni & 11 nocy)

 

Region: Ladakh w Himalajach
Wysokość: 5150 m npm
Poziom trudności: umiarkowany
Sezon: od czerwca do k. pazdziernika

 

WPROWADZENIE

Trekking Doliną Markha jest z pewnością jednym z najbardziej zróżnicowanych i pięknym szlaków trekkingowych na świecie. Prowadzi wysoko w Himalaje przecinając dwie Przełęcze o wysokości ponad 4575 m n.p.m., po czym zakręca od krawędzi Doliny Indus, w dół do części Zaskar i przebiega poprzez teren, który zmienia się od niesamowicie ostrych dolin po szerokie obszary otwarte. Teren jest również ciekawy dzięki religii Buddyjskiej, która zakorzeniła się tu od dawna. Cały obszar jest usiany malowniczymi klasztorami i Gompa – małymi świątyniami buddyjskimi.
Ścieżki są udekorowane misternie zbudowanymi "Chorten”, czyli małymi kapliczkami buddyjskimi i "Mani" (modlitwy) ścianami z młynkami modlitewnymi, które stanowią przykład jak duży wpływ w tym regionie wywarła kultura Buddyjska. Idąc dalej w najwyższe partie Doliny Markha będziemy oszołomieni niesamowitym widokami pokrytych śniegiem szczytów. Najwyższy szczyt 5150 metrów npm to Przełęcz Kongmaru La. Potem schodzimy do słynnego klasztoru  Hemis, gdzie kończy się nasz trekking.  Jeszcze tylko zwiedzanie malowniczego miasta Leh i rafting rzeką Indus. Przeżycia niezapomniane. 

 


 

 PROGRAM

 

 

1 dzień Przyjazd do Delhi
W zależności od godziny przylotu spotkanie z naszym przedstawicielem, następnie transfer do hotelu na noc.
 
2 dzień Delhi - Leh
Wczesnym rankiem udamy się na pobliskie lotnisko, aby przelecieć do Leh. Po 1-godzinnym locie na północ, ponad szczytami Himalajów, docieramy na miejsce. Transfer do hotelu w towarzystwie naszego przedstawiciela. Dzień przeznaczony jest na aklimatyzację i odpoczynek. Jest to niezbędne w celu zaaklimatyzowania do warunków na wysokości.
Leh jest siedzibą Autonomicznej rady Ladakh, znanej także, jako Mały Tybet. Najważniejsze świątynie do zwiedzenia w Leh to: Shey, Thiksey, Hemis, Spituk, Shakar oraz Shanti Stupa, Pałac Stok oraz główny Bazar.
Pałac w Leh dominujący nad miastem jest miejscem, z którego wywodzi się dynastia Namgyal. Świąteczne festiwale są bardzo popularne Hemis, Phyang oraz Lamayuru latem są podziwiane przez mnóstwo turystów, którzy przybywają na nie, aby zobaczyć tańce Cham.Nocleg w hotelu.
3 dzień Leh – Shey – Thiksey - Hemis
Dzień ten przeznaczony jest na zwiedzanie starożytnych klasztorów w tym rejonie.
Gompa Shey jest oddalona od Leh o około 15 km. Był to niegdyś pałac królów Ladakh. Znajduje się tam wiele stup i Gompa wybudowanych dookoła pałacu. Pałac Shey został postawiony przez Deldan Namgyal na początku XVII wieku A.D. Główną atrakcją Shey jest posąg Buddy Shakyamuni o wysokości 12 m znajdujący się w Gompa Dresthang.
Gompa Thiksey, blisko Shey, oddalona od Leh o około 17 km. Klasztor jest uważany za najpiękniejszy w Ladakh i należy do zakonu Gelukspa.
Hemis, około 45 km na południe od Leh jest jednym z najsłynniejszych i największych klasztorów w Ladakh. Został założony na początku XVII wieku i należy do zakonu Drukpa. Doskonałe jest położenie klasztoru przytulonego w ślicznej dolinie, otoczonej strumieniami przy długich ścianach Mani. Nocleg w pensjonacie.
 
4 dzień Leh - Spitok (drive) – Trek to Zingchan (3200 m)
Opuszczamy Leh wczesnym rankiem jeepami i docieramy do Spituk (1 godz / 8 km). Wizyta w Spituk Gompa, wybudowanej około 500 lat temu. Z tego punktu trekking zaczyna się tradycyjnie od mostu nad Indus około kilometra na zachód od wioski Spituk.
Rano po śniadaniu wycieczka do Spituk (8 kilometrów). Po dotarciu do Zinghan rozbicie obozu na kolacje i nocleg w namiotach. Wieczorny spacer po okolicy.
 
5 dzień Zingchan - Yurutse (3900 m) - Rumbak
Trekking w górę do wioski Rumbak, przecinając strumień dwukrotnie drewnianymi mostami. Następnie wspinaczka wzgórzem ścieżką wychodzącą z wąskiej "gorge" na zbocze doliny, które służy za połączenie. Bezpośrednio na wprost znajduje się Kandal Nallah, skąd prowadzi ścieżka do wysoko położonych pastwisk. Po lewej znajduje się ścieżka, która prowadzi do wioski Rumbak. Na wprost skrzyżowanie Nallah a na prawo ścieżka prowadząca do Nyurutse oraz obozu bazowego Kandala. Kolacja i nocleg w namiotach.
 
6 dzień Yurutse - Skiu (3100 m) via Ganda La
Stopniowa wspinaczka doprowadza nas za wysokość 4900m (Ganda La).Stąd widoki rozciągają się na południe po obszary Zanskar i odległe szczyty Himalajów. Idziemy długim zejściem do wioski Shingo. Z Shingo szlak prowadzi przez wąski wawóz aż do Skiu. Tam zbiega się kilka rzek spływających z Doliny Markha i Shingo. Nocleg w namiotach.
 
7 dzień Skiu - Markha (3800 m)
Jest to bardzo przyjemna wędrówka, w górę doliną Markha ze ścieżką krzyżującą się licznymi strumykami. Markha jest cichą wioską z opuszczonym fortem. Nocleg w namiotach.
 
8 dzień Markha – Thochuntse
Od Markha krajobraz się zmienia, ciepłe gęsto zalesione obszary niższych partii masywu Markha. Będziemy musieli przekraczać kilka rzek w poprzek, ponieważ nie ma tam żadnych mostów. Hankar jest najwyżej położoną wioską w dolinie Markha. Nocleg w namiotach.
 
9 dzień Thochuntse - Nimaling (4700 m) 
Trekking rozpoczyna łagodną ścieżka z kilkoma małymi pochyłościami i trawiastymi wzgórkami. Są niezliczona ilość ścian Mani (z wyrytymi modlitwami Buddyjskimi). Jest to jedna z najpiękniejszych wysoko położonych dolin w Ladakh i zdominowana przez szczyt Kangyaze. Nocleg w namiotach.
 
10 dzień Nimaling – Kongmaru La (5150 m) – Sumdo
Tego dnia przechodzimy na północny stok masywu Markha. Będziemy wspinać się na szczyt trzech najwyżej położonych przejść, 5,306 m metrowe Kongmaru La, skąd rozciągają się wspaniałe widoki ze szczytu. Dookoła widać śnieżne szczyty i w czysty pogodny dzień gigantyczny masyw Karakorum, włączając K2, która jest widoczna na północno zachodnim horyzoncie. Dalej szlakiem schodzimy w dół Doliną Martselang, następnie podążamy strumykiem Martselang do wioski Sumdo. Nocleg w namiotach.
 
11 dzień Sumdo - Hemis (4 godz. trekking) – Leh
Tego dnia łatwe zejście wzdłuż Martselang, które prowadzi do Doliny Indus. Tu znajduje się wioska Martselang. Załadunek do Jeepów. Wizyta w klasztorze Hemis, następnie jazda do Leh przez świątynie Shey i Thiksey. Nocleg w Hotelu.
 
12 dzień Leh – Delhi
Przejazd na lotnisko i lot nad pasmem Himalajów do Delhi. Transfer z lotniska krajowego na lotnisko międzynarodowe.
 
13 dzień Powrót do kraju
 

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

 
 

Cena wycieczki za osobę: USD 850 + 4,5 % podatku od osoby

 
Terminy rozpoczęcia trekkingu:
 
13, 27 Lipiec
10, 24 Sierpień
14 Wrzesień
 
 
Koszt obejmuje:
Zakwaterowanie: zapewnione w hotelu w Leh. Podczas wędrówki do dyspozycji będą namioty górskie typu igloo, karimaty, krzesła, stół, namiot kuchenny itd.
Transport: przyjazd, odjazd, zwiedzanie Leh, eskortowanie w czasie wyprawy w Leh samochodami Toyota Qualis/Tavera.
Wyżywienie: w Leh będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
Usługi przewoĄnika/bagażowych: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg) są przydzieloni tragarze i muły.
Usługi profesjonalnego przewodnika oraz kucharza
Opłatę za wejście do klasztoru w Leh
Pozwolenia
 
 
Koszt nie obejmuje:
Opłaty za przelot Warszawa – Delhi - Warszawa
Opłaty za przelot Delhi – Leh - Delhi ok. 400 USD
Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
Jakichkolwiek posiłków/usług niewymienionych powyżej
Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
Ubezpieczenia NWW
 
Czytaj więcej...

Nanda Devi Trekking Garhwal

 

 

Obszar: Himalaje Garhwal
Czas trwania: 12 dni
Najwyższa wysokość: 4250m npm 
Poziom trudności: umiarkowany do bardzo trudnego
Sezon: czerwiec – poł. pazdziernika
 

WPROWADZENIE

 
Klasyczny trekking, który odtwarza pionierski szlak Shipton oraz Tilman poprzez Himalaje Garhwal. Niecka Nanda Devi jest z pewnością najbardziej legendarnym z obszarów całego łańcucha Himalajów. Sam szczyt, czczony od niepamiętnych czasów przez ludzi mieszkających w jego cieniu, długo nęcił pionierów wspinaczki górskiej oraz odkrywców, mistyków, spirytualistów, pisarzy i podróżników, którzy odwiedzali to miejsce.
Everest jest najwyższym szczytem świata, ale przepiękny szczyt Nanda Devi jest zdecydowanie najbardziej fascynujący. Obszar ten przykuł uwagę zachodniego świata dzięki wyprawom odkrywczym Traila, Grahama i Longa w XIX wieku. Jednakże prawdziwy rozgłos przyniosła mu wyprawa Shiptona i Tilmana do wnętrza Sanktuarium Nanda Devi w latach trzydziestych XX wieku. Nanda Devi jest najwyższą górą w całości usytuowaną na terenie Indii i jest otoczona granią o wysokości prawie 6000m. Jedynym przełomem w tej ścianie jest Rishi Ganga, dziki i na pozór nie do pokonania.
Ten klasyczny trekking prowadzi nas przez malownicze łąki i doliny graniczące z zachodnią krawędzią Sanktuarium Nanda Devi. Szlak ten został wytyczony przez Shiptona i Tilmana podczas ich niezwykłej wędrówki do niecki Nanda Devi. Po drodze roztacza się wiele pięknych widoków na otaczające szczyty, łącznie z niezrównanymi Nanda Devi (7816m), Changabang (6864m), Doonagiri (7066m) oraz Kamet (7756m) a także na przełęcz Kuari (3658m).
Ten niezwykły dowód wytrzymałości i determinacji został prześcignięty przez samego Tilmana, kiedy powrócił pokonać szczyt samodzielnie. Niestety, mistycyzm tego obszaru przyciągnął nadmierną ilość ekspedycji, co doprowadziło do szkód ekologicznych i w latach 80-tych XX wieku Sanktuarium zostało zamknięte. Obecnie prowadzone są badania w celu oszacowania czasu odnowy.
 

 

PROGRAM

 


Dzień 01: Przyjazd do Delhi
Po wylądowaniu na lotnisku w Delhi – spotkanie z naszym reprezentantem i transfer do hotelu na nocleg.
 
Dzień 02: Delhi – Haridwar – Rishikesh (230 km/6 godzin)
Tego dnia przejedziemy do Rishikesk przez Haridwar. Na miejscu – zameldowanie w hotelu. Wieczór wolny na zwiedzanie religijnego miasta Rishikesh, uważanego za siedzibę świętych i Sadhus. Znajduje się tam kilka pustelni i świątyń, które podkreślają szczególną atmosferę miasta. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 03: Rishikesh – Joshimath (270km/8-9 godzin)
Droga do Joshimath wiedzie w całości przez pagórkowate tereny. Po drodze odwiedzimy czczony zbieg rzek Alaknanda i Bhigirathi w Deyprayag. Od tego miejsca rzeka oznaczona jest nazwą 'Ganges'. Uttarakhand jest siedzibą bogów, natomiast kolejne 3 zbiegi rzek: Rudraprayag, Karanprayag oraz Nandprayag, to wspaniałe miejsca rekreacyjne. Przyjazd na stację Joshimath i meldunek w hotelu. Wieczór wolny na zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 04: Joshimath – wioska Lata (2317m/7599 stóp) (2 km/1 godzina)
Po opuszczeniu Joshimath zjedziemy z autostrady na prawdziwie górską drogę. Przejechanie 28 kilometrów z Joshimath to Lata zajmie około 1 godziny. Po drodze ujrzycie wielką elektrociepłownię w wiosce Topovan. W Lata, punkcie startowym naszej wyprawy, poznacie tragarzy oraz całą załogę trekkingu. Szlak do wioski Lata biegnie wśród pól i grupki opustoszałych domów. Zmieniając kilkakrotnie kierunek na szlaku docieramy do celu, gdzie ciepłe powitanie w domach będzie niezapomnianym przeżyciem. Mieszkańcy Lata są przyjaĄni i znani ze swej gościnności. Wieczorem – wizyta w Świątyni Nanda Devi oraz zwiedzanie wioski. Nocleg w wiosce.
 
Dzień 05: wioska Lata – Lata Kharak (3689m/12099 stóp) (9km/7 godzin)
Szlak z wioski Lata jest specyficzny. Wiedzie stopniowo w górę przez lasy pełne dębów, rododendronów i sosen do grani a następnie przecina strumień. Tu szlak ponownie prowadzi w górę przez kolejną grań i strumień. Potem droga staje się bardziej pochylona i zwrotna w miarę zbliżania się do obozu w Laka Kharak. Trekking tego dnia może być momentami dużym wyzwaniem, ale szczyty takie jak Hanuman czy Hathi Godhi radują ducha. Obóz na grani to raczej otwarta przestrzeń otoczona takimi górami jak: Trishul, Nanda Ghuni, Dronagiri, Hathi Ghodi oraz Dev Sthan. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 06: Lata Kharak – Semi Kharak – Lata Kharak
Dzień ten przeznaczymy wyłącznie na zwiedzanie. Najpierw powędrujemy kamienistą ścieżką do Semi Kharak, które słynie z widoków na Nanda Devi oraz rzekę Rishi Ganga. Widać stąd także wewnętrzną linię przylegającą do Nanda Devi. Podczas spaceru pokonamy około 6 km w obie strony, co zajmie nam około 4 godziny. Następnie powrót do obozu na obiad. Wieczór wolny na wypoczynek. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 07: Lata Kharak – przełęcz Dharansi (4250 m/13940 stóp) (10km/4-5 godz.)
Szlak z Lata Kharak pnie się stromo w górę do Jhandi Dhar, skąd rozwidlenie drogi prowadzi do wioski Tolma. Z Jhandidhar, po przejściu około 1.5 km, szlak wiedzie do przełęczy Bagfyana stromo w górę przez około 500m. Następnie opada i ponownie wznosi się poprzez wąską przełęcz Satkul aż do przełęczy Dharansi. Urzekający widok na Nanda Devi króluje wśród innych krajobrazów. Inne himalajskie klejnoty widoczne z tego punktu to: Nanda Ghunti, Chang Bang, Dronagiri, Hathi Ghodi oraz Dev Sthan. Nocleg w namiotach.
 
Dzień 08: przełęcz Dharansi – wioska Tolma
Dzisiejszy trekking to właściwie jedno długie zejście do wioski Tolma. Rozpoczynamy powrotem do Jhandidhar, aby skierować się na nowy szlak biegnący w dół grani a potem przez lasy dębów i rododendronów do Tolma. I tu ponownie witają nas ciepło mieszkańcy wioski podejmując powitalną herbatą. Tutejsze domostwa zostały zbudowane tradycyjną techniką lepienia z kamienia i błota. Mieszkańcy są znani ze swej gościnności. Nocleg w wiosce.
 
Dzień 09: wioska Tolma – Surai Thotta – Karanprayag (1890m/6199 stóp) (8km/3-4 godz.)
Z Tolma szlak wiedzie w dół poprzez pola i dociera do Surai Thotta. Nadchodzi czas pożegnania z załogą tragarzy oraz udania się samochodami do Karanprayag przez Joshimath oraz Nandprayag. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 10: Karanprayag – Rishikesh (170km/ 6-7 godz.)
170 km I 7 godzin w samochodzie. Po drodze zobaczymy zbieg rzek Rudraprayag oraz Devprayag. Po przybyciu na miejsce – zameldowanie w hotelu w Rishikesh i nocleg.
 
Dzień 11: Rishikesh – Haridwar - Delhi
Rankiem po śniadaniu – przejazd do Delhi przez Haridwar. W Delhi – transfer do hotelu. Czas przeznaczamy na odpoczynek i relaks. Nocleg.
 
Dzień 12: Wyjazd z Delhi
Transfer na lotnisko międzynarodowe według planu Państwa lotów.
Koniec wycieczki i usług.
 
 
 

 Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 


 

KOSZT TREKKINGU
 

989 USD + 4,9 % podatku od osoby

 
Terminy 2016
11, 25 maj
8, 22 czerwiec
20 lipiec
17 sierpień
7, 21 wrzesień
6 pazdziernik
 
KOSZT WYCIECZKI OBEJMUJE:
• Pociąg: bilet trzeciej klasy na klimatyzowany pociąg z Delhi do Haridwar i z powrotem.
• Przejazd samochodami Toyota/Qualis/Tavera/Tata Indigo z i do Haridwar.
• Zakwaterowanie w hotelu w Haridwar, Joshimath oraz Delhi (pokoje 2- lub 3-osobowe + śniadanie). 
Podczas wędrówki do dyspozycji będą namioty górskie typu igloo.
• Posiłki: W Haridwar, Joshimath oraz Delhi będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
• Sprzęt kempingowy taki jak namioty, materace, namioty kuchenny oraz jadalny, krzesła, stół itd.
• Usługi profesjonalnego i doświadczonego przewodnika, mieszkańca zwiedzanych okolic. Przewodnik posługuje się językiem angielskim.
• Usługi kucharza i bagażowych do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg).
• Opłaty za wejście oraz pozwolenie na wejście do rezerwatu.

KOSZT NIE OBEJMUJE: 
• Posiłków po drodze.
• Opłat za przelot.
• Żadnych posiłków/usług nie wymienionych powyżej.
• Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
• Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne itp.
• Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
• Ubezpieczenia podróży.
 
Spis sprzętu trekkingowego:
1. Buty do trekkingu – dobrze wyrobione i wodoodporne.
2. Kurtka do trekkingu z kapturem.
3. Jedna gruba wełniana koszula lub sweter.
4. Dwie koszule bawełniane.
5. Jedna para spodni bawełnianych lub szortów.
6. Jedna para spodni wełnianych.
7. Jedna para szortów lub spódnicy dla pań (długość do połowy łydki).
8. Trzy zmiany bielizny osobistej.
9. Zmiana bielizny termalnej lub wełnianej (rodzaj kombinezonu).
10. Kurtka z kapturem chroniąca od wiatru i deszczu, kapelusz z rondem.
11. Wełnana czapka lub kominiarka, wełniane rękawiczki.
12. Wełniane skarpety dopasowane do butów.
13. Skarpety bawełniane.
14. Osobista apteczka zawierająca lekarstwa na popularne choroby.
15. Latarka i zapasowe baterie.
16. Okulary przeciwsłoneczne lub gogle (zaleca się wziąć jedną parę zapasową).
17. Butelka na wodę, najlepiej z szerokim otworem, o pojemności przynajmniej 1 litra.
18. Scyzoryk.
19. Zeszyt, długopisy, ołówki.
20. Torebki plastikowe – małe na książki, filmy itd., większe na ubrania, śpiwór itp.
21. Dobrze dopasowane, mocne buty oraz para zapasowym wełnianych skarpet. Buty powinny być używane przed rozpoczęciem trekkingu, w celu uniknięcia odcisków.
22. Zestaw pierwszej pomocy przy drobnych wypadkach i niedomaganiach.
23. Płaszcz przeciwdeszczowy na wypadek nagłej zmiany pogody.
24. Czekoladki, pastylki, cukierki, glukoza i suszone owoce dla dostarczenia organizmowi niezbędnej energii.
25. Zaleca się nie chodzić zbyt szybko, aby nie tracić cennej energii. W przeciwnym razie trekking będzie męczący i nieprzyjemny.

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...

Kanchenjunga Base Camp Trekking

 

(14 dni & 13 nocy)

Obszar: Himalaje Sikkim
Najwyższa wysokość: 4950 m npm
Poziom trudności: umiarkowany do bardzo trudnego
Sezon: od marca do poł. czerwca i od poł. sierpnia do listopada

Trasa: Delhi - Bagdogra, Darjeeling, Yuksam, Bakkhim, Phedang, Dzongri, Bikhbari
Wyprawa do Chaurikhang i lodowca Rathong (baza Kanchenjunga) - Bikhbari, Bakkhim, Yuksam, Darjeeling, Bagdogra, Delhi

 

 


 

PROGRAM

 
Dzień 01: Delhi - Bagdogra - Darjeeling
Po przylocie z polski transfer na lotnisko krajowe i lot do Bagdogra. Po wylądowaniu na lotnisku w Bagdogra spotkanie z naszym przedstawicielem i przejazd do Darjeeling. Stamtąd transfer do hotelu. Wieczorne zwiedzanie okolicy i aklimatyzacja. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 02: Darjeeling (dzień przeznaczony na relaks i aklimatyzację)
Wczesnym rankiem przejazd na Wzgórze Tygrysa na jedyny w swoim rodzaju wschód słońca, kiedy pierwsze promienie zalewają himalajskie szczyty. W drodze powrotnej wizyta w klasztorze Ghoom, należącym do sekty Gelugpa. Wybudowany w roku 1875 klasztor ten mieści największą statuę Buddy Maitreya, czyli 'Buddy przyszłości'. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 03: Darjeeling - Yuksam (123 km / 6-7 godz) (1780 m )
Rankiem przejazd przez piękną dolinę do bazy Yuksam. Po drodze będziecie Państwo mijać gęsty las, bujne zielone łąki, wodospady i wiele innych miejsc. Po dotarciu do celu rozbicie obozu na nocleg.
Yuksam to baza w zachodnim Sikkim, w najbardziej popularnym regionie wycieczek pieszych  Dzongri. Ma także duże znaczenie historyczne dla mieszkańców Sikkim. Yuksam dosłownie znaczy 'miejsce spotkania trzech przewodników lamaistycznych ('lama'). Na początku XVII wieku rozdĄwięk między różnymi odłamami Buddyzmu w Tybecie zmusił Sektę Czerwonego Kapelusza do ucieczki i szukania schronienia w Sikkim. Lama Lhatsun Chempo, podczas swej podróży do Sikkim, zawitał do Norbugang w Yuksam, gdzie spotkał dwóch innych 'lama': Sempa Chempo oraz Rinzing Chempo i zaczął ich nawracać. Święte pisma głosiły, iż nowy przywódca Sikkim będzie Phuntsog z Gangtok, więc przewodnicy nakazali swym wysłannikom odnaleĄć władcę. Posłańcy wrócili z człowiekiem o imieniu Phuntsog Namgyal, którego przodkowie wywodzili się z rodu legendarnego księcia Guru Tashi, założyciela Królestwa Miyang w dolinie Chumbi. W 1641 roku Phuntsog Namgyal został koronowany pierwszym królem Sikkim, Chogyal.
 

Czytaj więcej...

 
Dzień 04: Yuksam - Bakkhim (16 km /5-6 godz) (3005 m)
Idziemy lekko pod górę, podążając wąwozem rzeki Rathong. Podążamy przez bujną dżunglę magnolii, różaneczników, paproci i kilku rodzajów orchidei, a także jasno kolorowych ptaków i, pojawiających się od czasu do czasu, małp. Po około godzinnej wędrówce przekraczamy most Paha Khola (1.733 m/5685 ft). Dwie godziny drogi stąd znajduje się kąpielisko przy wodospadzie (dla tych, którzy ośmielą się pływać!). Możemy także zatrzymać się na obiad przy moście nad strumieniem. Przechodząc przez słodko pachnące kaliny przekraczamy rzekę Prek Chu a następnie schodzimy stromym zboczem przez 2-3 godziny aż do Bakkhim. Na noc zatrzymamy się w hostelu turystycznym lub rozbijemy namioty. Hostel jest często zajęty przez studentów kursu wspinaczkowego Instytutu Himalajskiego. Po długim dniu wędrówki powinniście się Państwo czuć dość zmęczeni przed dotarciem do Bakkhim. Kolacja i nocleg w obozie.
 
Dzień 05: Bakkhim - Phedang (5 km /4 godzi) (3483 m)
Dzisiejszy szlak rozpoczniemy od około godzinnej wędrówki do malowniczej wioski Tsokha. Tsokha to dom i kolonia tybetańskich uchodĄców, którzy postawili niewielki klasztor przy małym jeziorze. Dość stroma wspinaczka ponad Tsokha prowadzi do pięknych lasów różaneczników i dalej na dobrze oznaczoną ścieżkę do Phedang (w przybliżeniu 2-3 godziny od Tsokha). Dzisiejszy spacer będzie krótszy ze względu na wejście na dość znaczną wysokość. Kolacja i nocleg w obozie.
 
Dzień 06: Phedang - Dzongri (4 kms /3 godz) (4030 m)
Dzisiejszy szlak rozpoczniemy od około godzinnej wędrówki do malowniczej wioski Tsokha. Tsokha to dom i kolonia tybetańskich uchodĄców, którzy postawili niewielki klasztor przy małym jeziorze. Dość stroma wspinaczka ponad Tsokha prowadzi do pięknych lasów różaneczników i dalej na dobrze oznaczoną ścieżkę do Phedang (w przybliżeniu 2-3 godziny od Tsokha). Dzisiejszy spacer będzie krótszy ze względu na wejście na dość znaczną wysokość. Kolacja i nocleg w obozie.
 
Dzień 07: Dzongri (4030 m)
Wyprawa do Laxmi Pokhari
Ranne ptaszki mogą wstać przed świtem i udać się na miejsce, z którego oglądać można wschód słońca nad Kanchenjunga, Kabru, Pandim, Rathong i innymi szczytami łańcucha Kanchenjunga.
Dziś całodniowa wyprawa do Laxmi Pokhari. Droga wiedzie poprzez krzewy różaneczników oraz pastwiska przez około godzinę do Chamaray. Stąd idzie w górę do Laxmi Pokhari, dużego jeziora mieszczącego się w kielichu głębokiego krateru. Tu także doskonale widać pasmo Kanchenjunga: Pandim, Narsingh, Kabur, kopułę Kabur, Koktang itd. Jeśli dotrzecie Państwo do Laxmi Pokhari dość wcześnie i będziecie czuli się na siłach, warto się wybrać do skały Kabur. Po powrocie do Dzongri  kolacja i nocleg w obozie.
 
Dzień 08: Dzongri - Bikhbari (12 km /4-5 godz)
Szlak wiedzie najpierw w górę przez około pół godziny a następnie obniża się, aż dotrzemy do skrzyżowania. Droga na lewo prowadzi do Zamlingang. My kierujemy się na prawo, gdzie równą już drogą dotrzemy do naszego celu. Kolacja i nocleg w obozie.
 
Dzień 09: Bikhbari
Wyprawa do Chaurikhang i lodowca Rathong (baza Kanchenjunga)
To systematyczna wspinaczka do samej bazy. Baza Kanchenjunga jest także miejscem, gdzie odbywają się kursy wspinaczkowe dla zaawansowanych himalaistów z Instytutu Himalajskiego Darjeeling. Widać tu takie szczyty jak Frey, Koktang, Kabur and Rathong. Powrót do Bikhbari. Kolacja i nocleg w obozie.
 
 
Czytaj więcej...
 
Dzień 10: Zarezerwowany na wejście na szczyt.
 
Dzień 11: Bikhbari - Bakkhim
Rankiem wędrówka powrotna (śniadanie w drodze). Kolacja i nocleg w obozie.
 
Dzień 12: Bakkhim - Yuksam
Rankiem wędrówka do Yuksam. Natomiast po obiedzie do klasztoru Dubdi, 'celi pustelnika', usytuowanej na szczycie strzelistego wzgórza o 1000 stóp ponad Yuksan. Góry pokryte jodłami w tle dodają widokowi dramatyzmu. Założony w roku 1701 przez Lhatsun Chempo, jest to najstarszy klasztor w Sikkim. Po wizycie w klasztorze zejście do miejsca koronacji pierwszego króla Sikkim przez trzech 'lama' w roku 1641. Kolacja i nocleg w obozie.
 
Dzień 13: Yuksam - Darjeeling
Po śniadaniu  przejazd do Darjeeling. Wieczór wolny na przechadzkę po tutejszym markecie. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 14: Darjeeling - Bagdogra - Delhi
Rankiem transfer do Bagdogra na samolot powrotny.
Koniec wycieczki i usług.
 
 Czytaj więcej...
 
 

CENA

 
Koszt wycieczki:
  
1240 USD +4,9 % od osoby
 
Koszt obejmuje:
Zakwaterowanie: Hotel/dom gościnny w Darjeeling, Yuksam. Podczas wędrówki są dla Państwa dostępne dwuosobowe namioty typu igloo, odpowiednie na wyprawy wysokogórskie. Do tego zapewniamy śpiwory, materace kempingowe, namiot kuchenny, namiot jadalny, stół, krzesła itd.
Transport: samochody Toyota Qualis/Tata Sumo z Bagdogry do miejsca rozpoczęcia wędrówki i z powrotem. Zapewniamy także transfer na lotnisko.
Wyżywienie: W Darjeeling i Yuksom będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to świeżo przygotowywane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
Usługi bagażowych i przewoznika: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 15 kg).
" Usługi profesjonalnego zespołu kucharzy i profesjonalnego przewodnika, którzy będą towarzyszyć grupie.
Opłatę za wejścia i pozwolenia itp.
 
Koszt nie obejmuje:
" Opłaty za przelot
" Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
" Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
" Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
" Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
" Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
" Ubezpieczenia NWW 
 
Terminy rozpoczęcia wypraw:
 
13, 27 kwiecień
11, 25 maj
8 czerwiec
21 wrzesień
12 pazdziernik
 
Trekking do Doliny Kwiatów i Jeziora Hemkund Sahib 9 dni

(09 dni & 08 nocy)
Obszar: Garhwal, Himalaje 
Wysokość: 3858 m
Stopień trudności: łatwy
Sezon: od czerwca do września

Czytaj więcej...

Trasa: Delhi,Haridwar, Joshimath, Govindghat, Ghangaria, Dolina Kwiatów, Hemkund Sahib, Ghangaria, Govind Ghat, Joshimath, Hardiwar, Delhi
 
WPROWADZENIE
Dolina Kwiatów: Piękna dolina usytuowana na wysokości od 3300 do 3650 metrów jest 'rajem' dla miłośników natury. Położona o 6 km od wioski Bhuindar zajmuje około 87 km˛. Dolina jest wyjątkowo bogato ukwiecona. Znajduje się na niej całe mnóstwo gatunków dzikich, egzotycznych kwiatów,  rozkwitających od czerwca do września. Dolinę nawadnia rzeka Pushpawati. Liczba gatunków kwitnących roślin sięga 520. Obszar ten został ogłoszony jako Park Narodowy w roku 1982. W parku można spotkać takie zwierzęta jak: czarne himalajskie jelenie, piżmowce, jelenie brązowe, Bharal niebieskie owce, oraz różnorodne gatunki ptaków i motyli.
Hemkund Sahib: Święte jezioro Hemkund, ważne miejsce pielgrzymek Sikhów i Hindusów, leży niedaleko Doliny Kwiatów na wysokości 3050 m. Gurdwara pięknie zbudowana świątynia nieopodal jeziora jest odwiedzana przez ogromną liczbę pielgrzymów z całego świata. Wierzy się, iż Guru Govind Singh, dziesiąty guru Sikhów, medytował w tym miejscu i doznał zjednoczenia się z Bogiem.
 
Dzień 01: Przyjazd do Delhi
Po przyjeĄdzie transfer do hotelu na nocleg.
 
Dzień 02: Nowe Delhi - Haridwar (205 km/5-6 godz.)
Rankiem po śniadaniu przejazd do Haridwar. Obiad po drodze na miejsce. Po przyjeĄdzie transfer do hotelu. Wieczorna wizyta w Har Ki Peri na ceremonii Aarti. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Hardiwar: Hardiwar to brama do czterech pielgrzymek Uttaranchal. To także początek podróży do świętych zródeł rzek Ganga i Yamuna. Według legendy, książę Bhagirath odprawiał tu pokutę aby uratować dusze swych przodków, którzy umarli na skutek klątwy sagi Kapila. Pokuta odniosła skutek i rzeka Ganga popłynęła ze śluz Shivy, a jej obfite wody wróciły życie synom króla Sagary. Zgodnie z tradycją Bhagirath, pobożny Hindus stanie w tych wodach, aby pomodlić się za zbawienie swych przodków.
Święte miasto Hardiwar jest kolebką niektórych z najświętszych hinduskich rytuałów. W ciągu roku, pobożni wyznawcy z całego kraju gromadzą się tutaj tysiącami, aby odprawiać Poojas lub modlitwy. Jest sławne z obrzędu Maha Kumbh Mela odbywającego się co 12 lat oraz magicznego Aarti w Har Ki Pauri, które czaruje świadków setkami lampek unoszącymi się na wodzie rzeki. Hardiwar to od wieków jedno z najważniejszych miast dla kultury indyjskiej.
 
Dzień 03: Hardiwar - Joshimath (245 km/8-9 godz.)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Joshimath przez Devprayag. Po drodze wizyta w Devprayag, gdzie spotykają się rzeki Bhagirathi i Alaknanda. Stąd też wypływa święta rzeka Ganges. Przyjazd wieczorem do Joshimath, zameldowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Joshimath: miejsce kultu, założone przez Adi Shankaracharya, nazwane przez niego Jyotirmath, póĄniej znane jako Joshimath. Warto tam między innymi zobaczyć świątynie Nav Durga i Narsingh. Poza oczywistą wartością religijną, Joshimath jest także znane ze swego malowniczego piękna.
 
Dzień 04: Joshimath - Govindghat (22 km/1 godz.) - Ghangaria (14 km/3-4 godz.)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Govindghat. Jest to początkowy etap wędrówki. Z Govindghat droga wiedzie stopniowo w górę wzdłuż dobrze utrzymanego szlaku pielgrzymkowego do Ghangarii. Po przybyciu na miejsce; zameldowanie w hotelu, wieczorne zwiedzanie okolicy, kolacja i nocleg.
 
Czytaj więcej... 
 
Dzień 05: Ghangaria - Dolina Kwiatów - Ghangaria (5 km/4-5 godz.)
Po śniadaniu wędrówka z Ghangarii do Doliny Kwiatów (3858 m). W dolinie tej rozpościera się czarujący widok skupiający rzadkie okazy dzikich kwiatów takich jak geranium, kaczeńce, pierwiosnki, pięciorniki, kukliki, astry, lilie, jaskry, kokorycze, omany, święty kwiat Braham Kamal, dzwonki, gnidosze, rzepa indyjska, moriny, niecierpki, wężowniki, języczki, anafalisy, skalnice, sybaldie, łubinniki, pełniki, dzwonkowce, kukułki, obuwiki, truskawki, wierzbownice, różaneczniki i wiele innych. Większość kwiatów ma także zalety lecznicze. Dolina ma 10 km długości i 2 km szerokości. Przepływa przez nią strumień Pushpawati, do którego wpływa kilka małych strumyków i wodospadów. Po spacerze doliną  powrót do Ghangarii. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 06: Ghangaria - Hemkund Sahib - Ghangaria (6 km w jedną stronę/3-4 godz.)
Po śniadaniu wspinaczka z Ghangarii do Hemkund Sahib (4329 m). W świętej księdze Sikhów, Granth Sahib, guru sikhów Gobind Singh opowiada, jak w poprzednim życiu medytował na brzegu jeziora otoczonego przez siedem pokrytych śniegiem gór rozpoznanego przez Hemkund. PóĄnym popołudniem powrotna wędrówka do Ghangarii. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 07: Ghangaria - Govind Ghat Joshimath
Po śniadaniu zejście do Govind Ghat i przejazd do Joshimath. Zameldowanie w hotelu. Reszta dnia wolna na zwiedzanie okolicy. Istnieje także możliwość wieczornego odwiedzenia Auli. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 08: Joshimath - Haridwar
Wczesnym rankiem  przejazd do Hardiwar. Śniadanie w podróży. Po drodze wizyta w  Rudraprayag, gdzie spotykają się rzeki Mandakini i Alaknanda. Obiad także w podróży. Przyjazd do Haridwar zaplanowany na wieczór. Zameldowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
Dzień 09: Hardiwar - Delhi
Po wczesnym śniadaniu  wizyta w Har ki peri. Po obiedzie przejazd do Delhi na lotnisko.
 
Czytaj więcej...
 
Koszt wycieczki 790 USD od osoby* (dla minimum 2 osób)
 
Koszt obejmuje:
* Zakwaterowanie: Hotele w Delhi, Haridwar, Joshimath, Govind Ghat pokoje dwuosobowe, nocleg ze śniadaniem.
* Transport: Tata Indica/Ambassador 
* Wyżywienie: W Delhi, Hardiwar i Joshimath będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
* Usługi przewoĄnika/bagażowych: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 15 kg).
* Usługi profesjonalnego przewodnika górskiego towarzyszącego grupie z Hardiwar.
* Opłaty za wejście do parku
 
Koszt nie obejmuje
* Posiłków w drodze
* Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
* Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
* Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
* Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
* Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
* Ubezpieczenia NWW
 
Terminy rozpoczęcia wypraw 2016:
29 czerwiec
6, 13, 20, 27 lipiec
10, 17, 24, 31 sierpień
7 wrzesień
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.globnet.eu/treking/ladakh_himalaje_dolina_indus.jpg
There was a problem loading image http://www.globnet.eu/treking/ladakh_himalaje_dolina_indus.jpg
Trekking Doliną Nubra w Ladakh, Indie

(09 dni & 08 nocy)
Region: Ladakh w Himalajach
Wysokość n.p.m.: 5456 m 
Stopień trudności: łatwy
Sezon: od czerwca do połowy pazdziernika 

WPROWADZENIE
Po przybyciu do Leh spędzimy następnych kilka dni na aklimatyzacji zwiedzając cuda doliny Indus. Nasza wyprawa zaprowadzi nas na nowo otwarte szlaki - dolina Nubra nad Digar La. Następnie przekroczymy majestatyczną Wuri La w kierunku prastarej jaskini Gompa Tak Tok, aby udać się dalej jeepem do jeziora Pangong na granicy Tybetu. W drodze powrotnej do Leh odwiedzimy kilka klasztorów.
 
Czytaj więcej...
 
Trasa: Delhi, Leh Shey, Thiksey, Hemis, Khardung La, Kyagar Hundar, Skarchen, Brok Yogma, Dolina Hundar, Lasermo La, Dolina Phyang, Leh, Delhi
 
Dzień 01: Delhi - Leh
Wczesnym rankiem udamy się na pobliskie lotnisko, aby przelecieć do Leh. Po 1-godzinnym locie na północ, ponad szczytami Himalajów, docieramy na miejsce. Transfer do hotelu w towarzystwie naszego przedstawiciela. Dzień przeznaczony jest na aklimatyzację i odpoczynek. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 02: Leh - Shey - Thiksey - Hemis
Dzień ten przeznaczony jest na zwiedzanie starożytnych klasztorów w tym rejonie.
Gompa Shey jest oddalona od Leh o około 15 km. Był to niegdyś pałac królów Ladakh. Znajduje się tam wiele stup i gomp wybudowanych dookoła pałacu. Pałac Shey został postawiony przez Deldan Namgyal na początku XVII wieku A.D. Główną atrakcją Shey jest posąg Buddy Shakyamuni o wysokości 12 m znajdujący się w gompie Dresthang.
Gompa Thiksey, blisko Shey, oddalona od Leh o około 17 km. Klasztor jest uważany za najpiękniejszy w Ladakh i należy do zakonu Gelukspa.
Hemis, około 45 km na południe od Leh jest jednym z najsłynniejszych i największych klasztorów w Ladakh. Został założony na początku XVII wieku i należy do zakonu Drukpa. Doskonałe jest  położenie klasztoru przytulonego w ślicznej dolinie, otoczonej strumieniami przy długich ścianach Mani. Nocleg w pensjonacie.
 
Dzień 03: Leh - Khardung La - Kyagar
Rankiem po śniadaniu - przejażdżka do wioski Kyagar. Po drodze mijać będziemy najwyżej położoną przejezdną drogę na świecie na przełęczy Khardung La. Wizyta w klasztorze Samstanling i zwiedzanie wioski. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 04: Kyagar - Hundar
Przejazd przez klasztor Diskit do pierwszego obozu w Hundar, gdzie będzie możliwość przejażdżki na wielbłądzie baktryjskim.
 
Dzień 05: Hundar - Skarchen
Wędrówka przez imponujący wąwóz do chat pasterskich w Skarchen (3800m/12476 ft) na zlewie dwóch strumieni, w miejscu naszego obozu.
 
Dzień 06: Skarchen - Brok Yogma (4200m) 
Wędrówka do Brok Yogma  przechodząc obok maleńkich osad Wacham, Dokyogma i Drokyogma. Obóz w Sniu Sumdo.
 
Dzień 07: Brok Yogma - Dolina Hundar
Wędrówka do doliny Hundar, do podnóża Lasermo La. Obóz rozbijemy na wysokości około 4800 m/15750 ft.
 
Dzień 08: dolina Hundar - Lasermo La - Dolina Phyang
Wyruszamy skoro świt przez Lasermo La (5420 m) do doliny Phyang. Nocleg w obozie na wysokości około 4500 m
 
Dzień 09: Leh - Delhi
Poranny wylot do Delhi i transfer do hotelu. Wolny dzień na samodzielne zwiedzanie okolicy. Nocleg.
 
Czytaj więcej...
 
Koszt wycieczki 675 USD + 4,9 % podatku  od osoby  
 
Koszt obejmuje:
* Zakwaterowanie: zapewnione w hotelu w Leh. Podczas wędrówki do dyspozycji będą namioty górskie typu igloo, karimaty, krzesła, stół, namiot kuchenny itd.
* Transport: przyjazd, odjazd, zwiedzanie Leh, eskortowanie w czasie wyprawy w Leh samochodami Toyota Qualis/Tavera.
* Wyżywienie: w Leh będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
* Usługi przewoĄnika/bagażowych: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg).
* Usługi profesjonalnego przewodnika oraz kucharza
* Opłatę za wejście do klasztoru w Leh
* Pozwolenia
* Podatek Vat
 
Koszt nie obejmuje
* Opłaty za przelot Warszawa - Delhi - Warszawa
* Opłaty za przelot Delhi - Leh -  Delhi ok. 250 - 400 USD
* Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
* Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
* Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
* Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
* Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
* Ubezpieczenia NWW
 
Terminy rozpoczęcia wypraw 2016:

15 lipiec

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...