Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje: Indie, Nepal, Bhutan, Chiny i Tybet

A A A

Portal Informacyjno Kulturalny Azja

Czytaj więcej...

W dolinach, w których koncentruje się turystyk, zima (od połowy listopada do połowy marca) jest bezdeszczowa, a temperatura w ciągu dnia, jeżeli świeci słońce, waha się od 16-18 st.

Czytaj więcej...

Indie są ogromnym krajem, nic więc dziwnego, że warunki klimatyczne na północy są całkowicie odmienne od tych, jakie spotyka się na południu, więc termin naszego wyjazdu będzie różny w zależności od regionu, który chcemy odwiedzić.

Czytaj więcej...

Zajmujemy się rezerwacją hoteli, miejsc w pociągach sypialnych na trasie przejazdu, loty low costowe na terenie, samochodu z kierowcą ...

Czytaj więcej...

 Okres od września do połowy marca: Jest to bardzo dobry termin dla osób, które chcą powędrować po nisko położonych obszarach (np. Taraj) lub uprawiać trekking na himalajskich zboczach.

Czytaj więcej...

Zasadniczo klimat Tybetu nie jest tak surowy jak to wiele osób sądzi. Najlepszy czas na odwiedzenie Tybetu to czas od początku kwietnia do października, po tym okresie temperatury obniżają się.

Czytaj więcej...

Trekking to nie wspinaczka, to wędrówka lub spacer w górach. Trekkingiem najczęściej określa się wielodniowe piesze wycieczki ścieżkami górskimi, przez wsie i rejony gdzie żaden inny transport nie dociera, najczęściej w rejonach o pięknych krajobrazach.