Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje: Indie, Nepal, Bhutan, Chiny i Tybet

A A A
b_250_180_16777215_00_images_culinary_blog_indie_waranasi.jpg

Indie są ogromnym krajem, nic więc dziwnego, że warunki klimatyczne na północy są całkowicie odmienne od tych, jakie spotyka się na południu, więc termin naszego wyjazdu będzie różny w zależności od regionu, który chcemy odwiedzić.

Kiedy jechać do Indii?

Indie są ogromnym krajem, nic więc dziwnego, że warunki klimatyczne na północy są całkowicie odmienne od tych, jakie spotyka się na południu, więc termin naszego wyjazdu będzie różny w zależności od regionu, który chcemy odwiedzić. W Indiach występują trzy pory roku: zima, lato i pora monsunów, czyli pora deszczowa. Większą część kraju najlepiej wybrać od października do połowy kwietnia. Jeśli marzy nam się wyprawa w Himalaje Indyjskie (np. Ladakh, Kaszmir, Himachal, Sikkim) - proponujemy okres od kwietnia do września. Na Nizinę Hindustańską powinniśmy wybrać czas od marca do maja, a unikniemy przeraźliwych upałów, pora monsunowa trwa tam od czerwca do października. Na południu temperatury są bardzo wysokie, więc musimy być przygotowani na tę ewentualność, ponieważ nawet podczas chłodniejszej pory, możemy spodziewać się ok.30 st.
 

Okres od listopada do marca: Możemy spokojnie odwiedzać większą część kraju, pod warunkiem, że nie mamy w planach wizyty w wysoko położonych obszarach Himalajów, np. Kaszmiru, Ladakh, Sikkim i północnego Asamu, gdzie w tym okresie jest zimno.  W większej części kraju jest wtedy gorąco, ale umiarkowanie. Powietrze jest wszędzie suche, a niebo błękitne. W rejonie Delhi, Uttar Pradeś, Radżasthanie i Pendżabie w nocy i rano bywa naprawdę zimno. Od lutego zaczyna się coraz bardziej ocieplać. Możemy wtedy kąpać się w ciepłym (ok 27 st) morzu na wybrzeżu stanu Kerala, w Goa i Puduććeri

Kwiecień- maj: W kwietniu zaczyna się indyjskie lato. W maju upał w głębi kraju jest bardzo uciążliwy, powietrze jest wówczas tak gęste, że wszystko widzi się jak przez mgłę. W maju odczuwa się już pierwsze oznaki nadchodzącego monsunu - powietrze staje się wilgotne, pojawiają się krótkotrwałe ulewy i burze oraz wieją silne wiatry, unoszące tumany kurzu. Upał i wilgoć bardzo niekorzystnie wpływają na samopoczucie turystów, którzy skarżą się na przemęczenie, osłabienie i niepokój.  Nadejście pierwszych upałów jest znakiem, iż czas wyruszyć w góry, najlepiej do któregoś z himalajskich ośrodków wypoczynkowych i zwiedzać np. Sikim.

Okres od czerwca do sierpnia: Monsun nigdy nie pojawia się nagle. Najpierw występują przelotne opady a na początku czerwca na południu zaczynają padać obfitsze deszcze, które stopniowo przesuwają się na północ i na początku lipca pada już w całych Indiach. Po silnych ulewach następują przejaśnienia i zza chmur wychodzi słońce. Główny monsun nadciąga zazwyczaj z południowego - zachodu. Ghaty blokują mu dostęp do południowo - wschodniego wybrzeża, więc w pozostałych częściach kraju opady są nieregularne. Prawie co roku w wyniku ogromnych powodzi tysiące Hindusów traci dach nad głową, a występujące z brzegów rzeki zalewają drogi, tory kolejowe i lotniska, co znacznie utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia podrózowanie po kraju. Jeśli chcemy wtedy odwiedzić Indie, powinniśmy wybrać się do położonego z dala od wybrzeża Ladakhu lub Kaszmiru, gdzie monsun nie dociera. Inną możliwością jest wizyta w północno - zachodniej części kraju, jeśli pora monsunowa trwa już od jakiegoś czasu, ponieważ w rejonach Pendżabu i Radźastanu jest ona krótsza.Można wybrać się także do części południowo - wschodniej (Madras, plaże Mahabalipuram).

 Wrzesień-październik: We wrześniu bez obaw możemy wybrać się do Delhi, Himachal, Ladakh, natomiast od października czekają na nas już całe Indie. W przeważającej większości miejsc jest bardzo ciepło i sucho.

 

100 Powodów żeby rezerwować przez naszą stronę

b_250_180_16777215_00_images_treknepal_deb_everest_base_camp.jpg
 

b_250_180_16777215_00_images_Everest_Nepal-everest-droga-Dingboche-Luboche.jpgWspółpracujemy tylko ze sprawdzonymi lokalnymi organizatorami wypraw i trekkingów w Himalaje. Organizatorzy mają siedziby w miejscach dobywania się trekkingów, co ma duże znaczenie przy szybkiej interwencji związanej z pogodą, zmianami trasy, odwołanymi przelotami i innymi nieprzyjemnymi zdarzeniami, które niestety towarzyszą naszemu życiu.


Przewodnicy na wyprawach i trekkingach są dobrze obeznani w terenie, bo tam się urodzili i tam mieszkają i pracują. Wszyscy nasi przewodnicy mówią po angielsku i mają powyżej 10 lat doświadczenia w zawodzie prowadzenia grup trekkingowych. Nasi przewodnicy pochodzą z regionów gdzie organizujemy trekkingi i ich wiedza o lokalnych zwyczajach i ludziach jest nieoceniona. Himalaje to ich rzeczywistość i oni znają ją najlepiej.


Rezerwując przez naszą stronę pomijasz pośredników, nie przepłacasz. Umowę podpisujesz bezpośrednio z organizatorem, do niego wpłacasz zaliczkę i resztę płacisz na miejscu po przybyciu.

Nie pobieramy żadnych opłat za zarezerwowanie wyprawy lub trekkingu przez nasza stronę. Informacje o wpłacie zaliczki na konto bankowe u organizatora wyprawy dostaniesz po wysłaniu formularza zapytania. Organizator, który zamieścił trekking lub wyprawę skontaktuje się z Tobą i poda wszystkie niezbędne informacje.

czytaj więcej

b_250_180_16777215_00_images_nepal-wyprawy-grupa.jpg b_250_180_16777215_00_images_nepal-wycieczki-grupa.jpg

 

DOŁĄCZ do GRUPY i PODRÓŻUJ TANIEJ

Różne kierunki, różne wycieczki i wyprawy do Krajów Azjatyckich. Wybierz termin, program i standard a my znajdziemy dla Ciebie inne osoby chcące podróżować w tych samych miejscach.

  • Jeśli nie masz z kim pojechać na wycieczkę
  • Jeśli chcesz zaoszczędzić na transporcie i podróżować w małej grupie
  • Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi
  • Jeśli ważne jest dla Cibie bezpieczeństwo na wycieczce

Zarejestruj się już dzisiaj, a na twój adres mailowy dostaniesz różne propozycje dołączenia do grupy do tych krajów i miejsc jakie wybrałeś. Im więcej podasz preferencji tym trafniejsze otrzymasz propozycje podróży.

Zarejestruj się

b_250_180_16777215_00_images_trekking-grupa.jpg

Zobacz utworzone Grupy

 

Annapurna BC Trekking